Redüktör Nerede Kullanılır?

İmak Redüktör

İmak redüktör helisel dişli, paralel milli, sonsuz vidalı ya da ağır hizmet tipi gibi birçok farklı modele sahiptir. Geniş bir ürün yelpazesinde sunulan ve böylelikle kullanım alanlarının her geçen gün genişlediği günler redüktör ürünler işlevsel ve faydalı bir kullanım sunmaktadır.

 

Redüktör adı ile anılmakta olan ve hidrolik ve elektrik gibi sistemlerde kullanılan kapalı dişli sistemler olarak bilinen İmak redüktör çeşitleri, dönme hareketi sayesinde dişlerin değişmesini sağlayan bir çalışma prensibine sahiptir.

 

Redüktör Nerede Kullanılır?

İmak redüktör kullanımı ile sağlanan pek çok avantaj olduğunu dile getirmek mümkündür. Birbirinden uzak olmasına rağmen 2 elemanı ilişkilendirmeye yarayan ve çeşitli dönme yönleri elde etme konusunda oldukça başarılı olan redüktör modellerinin bakımlarının oldukça kolay olması işletme emniyetini sağlamaktadır. Bu durum uzun ömürlü bir kullanımı mümkün hale getirir.

 

İmak redüktör özellikleri arasında geniş bir ürün yelpazesine sahip olan ürünlerin uygun fiyatla sunuluyor olması bulunmaktadır. Uzun ömürlü bir kullanım sunuyor olması sebebiyle tercih edilen ve küçük hacimde bile büyük çevrim oranı oluşturabilen redüktörler, insan gücünün yetersiz kaldığı alanlarda yaygın bir kullanıma sahiptir. Hız ve beygir gücünü azaltan böylelikle yüksek tork elde ederek zamandan tasarruf sağlayan redüktörler, işlevsel bir kullanım sunmaktadır.

 

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy