Seattle, konser işçisi ücretini ve haklarını ele almak için önlemler aldı

0

[ad_1]

Seattle Şehir Konseyi Salı günü oybirliğiyle, besin dağıtım hizmetleri benzer biçimde uygulama tabanlı şirketleri, ücretli işçiler için ücretleri ve öteki emek harcama koşullarını iyileştirmeye zorlayan bir önlemi onayladı.

Öteki şeylerin yanı sıra, 9’a 0 oyla onaylanan yasa, uygulama tabanlı çalışanlara asgari ücretin yanı sıra harcamalar ve bahşişler ödenmesini sağlayacak.

DoorDash, Uber Eats ve Grubhub benzer biçimde şirketlerdeki işçiler için ücretler, sürücülerin – çalışan değil sözleşmeli işçiler olan – şehrin asgari saatlik ücretini 17.27 $ ‘ı kazanmalarına ve standart kilometreyi almalarına destek olmak amacıyla, sürücülerin bir siparişi kabul etmesiyle başlamış olacak. İç Gelir Servisi tarafınca belirlenen geri ödeme.

DoorDash yapmış olduğu açıklamada, konseyin planlarını eleştirdi ve tekliflerin müşteriler için daha yüksek maliyetlere ve işçiler için daha düşük kazançlara yol açacağını söylemiş oldu.

Yasanın sponsorlarından kabul edilen Meclis Üyesi Andrew Lewis, ekonominin büyük bölümlerinin daha düşük ücretler ve yetersiz toplumsal yardımlarla otomatik hale getirildiğini söylemiş oldu.

Lewis, “Bu yasa tasarısı, bu uygulamaları kullanan işçilerin haklarını korumak ve genişletmek için ilk adımdır” dedi.

Şehir Konseyi tarafınca ele alınacak gelecekteki mevzuat, tuvaletlere erişim hakkı, ayrımcılığa karşı koruma ve ücret yitirilmesine niçin olabilecek uygulamaların haksız şekilde dönem dışı bırakılmasına karşı koruma da dahil olmak suretiyle bir takım şeffaflık ve eşitlik sorununu düzenlemeyi amaçlayacaktır.

Leave A Reply