Sedef Kabaş’tan İslam’a saldırı: Hurafe dedi!

Sedef Kabaş, canlı yayında ümmeti hedef alan sözler sarf eden spiker Deniz Demir’i destekleyerek İslam dini için “hurafelerin yolu” ifadelerini kullandı.

Abone ol

TRT spikeri Deniz Demir geçtiğimiz günlerde yayını bitirirken gösterim akışından çıkarak cep telefonu üstünden, “Bizi ümmet olmaktan çıkarıp fert olma bilincini, Cumhuriyet aydınlığı ilmini armağan eden Gazi Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm şehitlerimizi sevgi ve saygı ile anarken..” ifadelerini kullanmıştı. Demir’in İslam ümmetini hedef alan ifadeleri büyük tepki çekmişti.

İslam’a ‘hurafe’ dedi

Sarf etmiş olduğu “Kitleleri etkilemek için kolay bir yalan açıklayın” sözleriyle hafızalardaki yerini sakınan CHP’li Sedef Kabaş ise TRT spikeri Deniz Demir’in tepki çeken sözlerini savundu.

Daha ilkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar Süleyman Asil ve Adil Karaismailoğlu’na yönelik sözleri sebebiyle gözaltına alınan Kabaş, toplumsal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda İslam dinine ‘hurafe’ yakıştırması yapmış oldu.

“TRT yönetimi, Deniz Demir’in bu “ulusal ve yerli” mesajından niçin rahatsız olmuş? Gerekçe ne? Biz bir ümmet değil, MİLLETİZ! Biz “kul” değil, BİREYİZ! Biz hurafelerin değil, BİLİMİN yolunda ilerleriz! Gazi Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ü de tek dünya liderimiz biliriz.”

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy