Siyah ufak işletmeler, Juneteenth’te pop-up pazarı planlıyor

[ad_1]

Chicago merkezli bir bayan moda markası olan The Signature Fit’in piyasaya sürülmesinden birkaç ay sonrasında, Kiara Lee ve Darnyá Jamerson, Las Vegas’ta büyük bir moda fuarına katıldı.

Geriye dönerek baktıklarında, öteki girişimcilerle bağlantı kurma şansının ufak işletmelerini canlandırmasına destek bulunduğunu fark ettiler.

Lee, Champaign-Urbana’daki Illinois Üniversitesi’nde talebe olarak tanışan modasever çiftin ticari kimliklerini anlamaya çalmış olduğu bir zamanda, “Orada yüzlerce satıcı vardı,” dedi. “Öteki işletme sahiplerine hangi ürünlere haiz olduklarını sormak için ağ kurabildik ve tüm kontakt bilgilerini alabildik.”

Lee ve Jamerson, iş modellerini orijinal hanım iş giysisi konseptinden daha oldukça yönlü, oldukça amaçlı giysilere dönüştürdüler: çoğu zaman nefes alabilen, esnek kumaştan yapılmış ev giysisi takımları, jogger’ları ve maksi elbiseleri eşleştirmeyi düşünün. COVID-19’un tesiri ve evden çalışan insanların sayısındaki artış göz önüne alındığında, Lee, “İnsanların evde takıp dinlenebileceği giysilere haiz olmak istedik” dedi. “Doğrusu elimizdeki her parçayı ya giydirebilirsin ya da giyebilirsin.”

COVID-19’un ülkenin birçok yerinde hâlâ dalga dalga yayılmış olduğu bir zamanda, şişirme zirve yapıyor ve tedarik zinciri Problemler büyüyor, Lee ve Jamerson benzer biçimde bağımsız şirketlerin sahipleri, ideal olmayan piyasa koşullarıyla karşı karşıya olan diğerleriyle bağlantı kurmaya istekli olduklarını söylüyor. Organizatörlerin Siyahların haiz olduğu ufak işletme topluluğunu teşvik etmek için oluşturduklarını söyledikleri bir pop-up pazar olan The Thank You Chicago Juneteenth Market’te ipuçları, püf noktaları ve karşılıklı yardım arayan 30 Siyah işletme içinde yer alacaklar.

19 Haziran’da Hyde Park’taki The Promontory müzik ve etkinlik alanında, ABD Birleşik Devletleri’nde köleliğin sonunu anan Juneteenth tatilinde ev sahipliği meydana getiren pop-up, moda, yiyecek ve cilt bakımına yöneliktir. Etkinlik parasız ve halka açıktır; katılımcılar, satıcıların tekliflerine göz atabilir, ek olarak alışveriş yaparken DJ Fresh Da Juice ve DJ Mustafa Rocks’tan müzik dinleyebilir.

Ortak organizatör K Moon, organizatörlerin etkinliğin ilk baskısını Juneteenth’in federal bir dinlence olduğu Haziran 2021’de düzenlemeye esin verdiğini söylemiş oldu. “İnsanların bir araya gelip birbirlerini destekleyebilecekleri bir etkinlik ve atmosfer yaratarak bu kutlamaya bir şeyler eklemenin bizim görevimiz bulunduğunu hissettik.”

Moon, satıcıların birbirleriyle ve alışveriş yapanlarla karıştığı ve karıştığı ziraatçi pazarları konseptinden esin aldı. “Bu ufak işletmelerle birçoğu ürünlerini evlerinde yaratıyor. Dolayısıyla ürünleri bebekleri gibidir.”

Jamerson ve Lee başlangıçta hanım iş giysileri meydana getirecek bir şirket hayal ettiler, sadece COVID-19 salgını başladığında daha oldukça yönlü giysilere yöneldiler. Manuel Martinez / WBEZ

Signature Fit, orada satış meydana getiren satıcılardan biri olacak. Lee, tipik olarak, The Signature Fit, işinin çoğunu toplumsal medya promosyonunun yardımıyla çevrimiçi yapıyor. Toplumsal medyada başlattıkları bir elçi programı ilgi çekiyor. Jamerson, Haziran 2022 itibariyle ortalama 1.300 içerik oluşturucunun markayı toplumsal medyada tanıtmak için çalıştığını söylemiş oldu. İçerik oluşturucular, takipçileriyle paylaştıkları benzersiz bir tavsiye bağlantısı vasıtasıyla yaptıkları her satışta indirim ve %10 komisyon alır. Lee, şu anda bir depolama birimi olmayan işi hakkında, “Bigün bizim hayalimiz arkamızda çalışan büyük bir ekibin ve hatta The Signature Fit için hususi bir alana haiz olduğumuz bir ofis binasının olması” dedi.

Minik işletmeler için açılır pencereler ve öteki fırsatlar, insanlarla karşı karşıya tanışmanın mühim yollarıdır. Pop-up, Jamerson, “bölgede bizi duymuş ve çevrimiçi alışveriş yapmış insanlara her şeyi gerçek hayatta görme fırsatı veriyor. Giysileri görebilir ve dokunabilirler.”

The Signature Fit’i kurduklarından beri Lee ve Jamerson, ürünleri genişletmek ve ekiplerine eklemek için çalışıyorlar. Marka, kapsayıcı boyutlandırmayı benimsedi ve şimdi oldukça küçükten üç kat fazladan büyük boyutlara kadar seçenekler sunuyor. Kuruluşlarına bir sanal asistan ve bir moda asistanı tuttular ve Lee ve Jamerson’ın tahminlerine bakılırsa 2022 sonbaharında satışa sunulacak yeni bir denim hattı üstünde çalışıyorlar. Bu çabalar, organizasyonun kârlarına yansıdı. hala 50.000 doların altında, sadece 2020’den 2021’e iki katına çıktı.

Çift hala düşünce için öteki, daha köklü moda tasarımcılarına bakıyor. Lee, bilhassa Instagram’da keşfettiği ve tasarımları Nordstrom benzer biçimde lüks mağazalarda satılan moda tasarımcısı Nichole Lynel’den esin alıyor. Lee, “Ek olarak bir butiği sıfırdan başlatan bir Siyah hanım” dedi. “Ve şimdi ünlüleri ve öteki birçok insanı şekillendiriyor. Ve kotu kesinlikle onu ortaya çıkaran temel parçası.”

Bu tür bir başarı öyküsü, hâlâ başlangıç ​​modunda olan ve işte birden fazla görevi üstüne alan Jamerson ve Lee için mühim görünüyor. Jamerson, envanteri yönetiyor ve internet sayfası ve toplumsal medya için fotoğraf çekip düzenliyor. Lee, The Signature Fit’in toplumsal medya hesaplarını ve marka elçileriyle olan iletişimini yönetiyor. Jamerson, “Fazlaca fazla hareketli parça var” dedi.

Enflasyon ve tedarik zinciri sorunları fazladan baskı yaratıyor, sadece bazı ufak işletme sahiplerinin kaygı duyduğu durumlarda, bu tasarımcılar iyimser kalıyor. Lee, “Şu anda ekonomiyle ilgili böylesine zor bir zamanda, bu şekilde başlamamız neredeyse iyi bir şey benzer biçimde geliyor” dedi. “Bunu bir kez aştığımızda her şeyin üstesinden gelebiliriz, her şeye hazır olacağız benzer biçimde hissediyorum. Bu da uzun solukta işimizi daha da güçlendirecek.”

Eğer gidersen: Teşekkürler Chicago Juneteenth Pazarı, 19 Haziran’da The Promontory’de (Chicago’da 5311 S. Lake Park Ave. West) 14:00 – 19:00 saatleri içinde gerçekleşecektir. Giriş parasızdır ve 30 satıcının ürünleri satılıktır.

Isabella DeLeo, Chicago’da yaşayan özgür yazardır. Bu yaz yapılacak daha çok parasız şey için WBEZ’in Parasız Yaz Kılavuzuna göz atın.

Comments are closed.