Snap Inc’in kar uyarısı, toplumsal medya hisse senetleri vasıtasıyla dalgalanmalar gönderiyor

0

[ad_1]

New York City, NY, ABD’deki New York Menkul Kıymetler Borsası’nın (NYSE) katında Snap Inc logosunun önünde bir bayan duruyor 2 Mart 2017. REUTERS/Lucas Jackson

Reuters.com’a ÜCRETSİZ sınırsız erişim için şimdi kaydolun

24 Mayıs (Reuters) – Snap Inc’in (SNAP.N) hisseleri, toplumsal medya şirketinden gelen bir kar uyarısının bir zamanlar hızla gelişen endüstriyi zor zamanlara işaret etmesi ve sektör genelinde bir satışa yol açmasının peşinden Salı günü zilden ilkin %30 düştü.

Daha büyük oyuncular Meta Platforms (FB.O) ve Google-parent Alphabet Inc (GOOGL.O) %4’ten fazla kıymet kaybederken, Snapchat’in sahibi piyasa değerinden ortalama 10 milyar dolarlık bir düşüş yaşadı.

Snap Pazartesi günü yapmış olduğu açıklamada, ekonomide beklenenden daha süratli bir gerilemeye işaret ederek, yalnız bir ay ilkin belirlediği üç aylık gelir ve kar hedeflerini kaçırmayı beklediğini söylemiş oldu. daha çok oku

Reuters.com’a ÜCRETSİZ sınırsız erişim için şimdi kaydolun

Sektörlerdeki firmalar şeklinde, Snap de küresel ekonomik yavaşlama korkularını artıran enflasyon, işgücü kıtlığı ve artan faiz oranlarının baskısı ile karşı karşıya.

Evercore ISI analisti Mark Mahaney, “Bu, yalnızca bir ay içinde ortamın agresif bir halde daha da kötüleştiğini gösteriyor. Snap’in negatif ön sürümünü gerçek değerinden almamak için gerçek bir niçin görmüyoruz,” dedi.

Zayıflayan iktisat ana unsur olsa da, TikTok’tan gelen rekabet ve reklam bütçelerinin Google ve Feysbuk’a kayması da şirkete zarar veriyor, diye ekledi.

Analistler ek olarak, önceki çeyrekte çalışan sayısının %52 arttığı göz önüne alındığında, Snap’in temel kâr için tavsiye edilen harcamaların, dönem içindeki gelir artışını geride bırakacağını söylemiş oldu.

Tüketicilerin toplumsal medyada daha çok vakit harcadıkları pandemi esnasında çevrimiçi reklamlara olan talep artarken, Apple’ın iOS işletim sisteminde meydana getirilen değişimler sektörün gelişme beklentilerini köreltti.

Snap’ten gelen uyarı, Nasdaq 100 endeksini takip eden vadeli işlemlerin ortalama %2 düşmesiyle daha geniş pazarda da ağırlık yarattı.

Mayıs ayı için bir Bank of America fon yöneticileri anketi, yatırımcıların teknoloji hisselerinde giderek daha çok düşüşe geçtiğini ve son 14 yılda yükseliş eğilimine keskin bir dönüş bulunduğunu gösterdi. Ankete bakılırsa, teknolojiye tahsis de aydan aya 23 puan düştü.

Reuters.com’a ÜCRETSİZ sınırsız erişim için şimdi kaydolun

Bengaluru’da Medha Singh ve Nivedita Balu tarafınca meydana getirilen raporlama; Aditya Soni’nin düzenlemesi

Standartlarımız: Thomson Reuters Itimat İlkeleri.

Leave A Reply