Son Dakika – Hava Durumu (24-06-2022)

[ad_1]

Denizlerde rüzgar Batı Karadeniz, Marmara, Orta ve Cenup Ege ile Batı Akdeniz’de bazen fırtına seviyesine çıkacak şekilde güçlü esiyor. Ulaşımda yaşanabilecek aksamalara karşı dikkatli olunmalı. Öteki kıyılarda ise rüzgar orta kuvvet ve altında esiyor.

Marmara Bölgesinde hava parçalı bulutlu. Bursa-Kocaeli dolaylarında gök gürültülü sağanak yağışlar da görülüyor. Isı bölgede 28-29 derecelerde ölçülüyor. Edirne’de 31 dereceye çıkıyor.

Ege Bölgesinin kıyı kesimleri parçalı bulutlu, iç kesimleri ise gök gürültülü sağanak yağışlı. Isı İzmir’de 32, Denizli’de 33, Afyonkarahisar’da 24 aşama ölçülüyor.

Akdeniz Bölgesinin genelinde gök gürültülü sağanak yağışlar görülüyor. Bu yağışların mahalli olarak güçlü olması umut ediliyor. Ani sel ve su baskını, dolu yağışı, yağış anında güçlü rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalara karşı önlemli olunmalı.

İç Anadolu Bölgesinin de geneli gök gürültülü sağanak yağışlı. Isı bölgede 20 ile 25 aşama içinde ölçülüyor. Yağış cumartesi gününe kalmıyor, parçalı bulutlar görülüyor.

Karadeniz Bölgesinde sağanak yağışlar görülüyor. Sıcaklıklar bölgede 20 ile 25 aşama aralığında ölçülüyor. Yağışlar hafta sonunda da devam edecek.

Doğu Anadolu Bölgesinde önümüzdeki üç günlük dönemde gök gürültülü sağanak yağışlar etkili oluyor. Isı Erzurum’da 23, Malatya’da 28, Hakkari’de 26 aşama ölçülüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde güneş görülüyor. Isı Diyarbakır ve Şanlıurfa dolaylarında 35 aşama ölçülüyor. Öğle saatlerinde sıcak çarpmalarına karşı dikkatli olunmalı.

Comments are closed.