Toplumsal medya fenomeni ‘Eira Aziera’, vücut utandırma davasında 100.000 RM tazminat ödemesine karar verdi


Yüksek Mahkeme, toplumsal medya fenomeni Noorazira Pissal’ın iki yıl ilkin bir vücut utandırma vakası sebebiyle dava açan Suharnizan Md Sidek’e 100.000 RM tazminat ödemesine karar verdi. – Reuters resmi

Ben Tan tarafınca

Pazartesi, 13 Haz 2022 14:24 MYT

JOHOR BARU, 13 Haziran — Yüksek Mahkeme, toplumsal medya fenomeni Noorazira Pissal’ın iki yıl ilkin bir vücut utandırma vakası sebebiyle dava açan Suharnizan Md Sidek’e 100.000 RM tazminat ödemesine karar verdi.

Noorazira ya da daha iyi malum adıyla 39 yaşındaki Eiea Aziera, Ağustos 2020’de meydana gelen bir vakayla ilgili davada 30.000 RM tutarında harcama ödemesine de karar verildi.

Suharnizan’ın avukatı Mohd Rasheed Hassan, Yargı Komiseri Datuk Seri Shamsulbahri İbrahim’in sonucu neredeyse 30 Mayıs’ta yayınladığını söylemiş oldu.

Avukata gore, tam duruşma geçen yıl 24-28 Ekim tarihleri ​​içinde beş gün süresince çevrimiçi olarak yapılmış oldu.

“Mahkeme ek olarak Noorazira’nın tüm toplumsal medya hesaplarında açık ve koşulsuz bir özür yayınlamasına ve bu özür mesajının yayımlandığı tarihten itibaren altı ay süreyle saklanmasına karar verdi.

Mohd Rasheed bugün yapmış olduğu açıklamada, “Ek olarak mahkeme, Suharnizan’ın avukatı vasıtasıyla iddiasını kanıtlamayı başardığına ve ilgili tüm unsurlar yerine getirildikten sonrasında karar verdi” dedi.

13 Ekim 2020’de Suharnizan, fizyolojik vücut formuna hakaret etmiş olduğu iddiasıyla Noorazira’dan 2 milyon RM’nin üstünde bir dava açtı.

Daha ilkin 18 Ağustos 2020 saat 10.00 sıralarında Suharnizan’ın Noorazira’nın Feysbuk hesabında arkadaşı tarafınca paylaşılmadan ilkin yiyecek pişirme ve rejim ürünleri hakkında bir yorum yazdığı bildirilmişti.

Bundan kısa bir süre sonrasında Noorazira bir video kaydı yapmış oldu ve Suharnizan’a yönelik çeşitli küfürlü sözler kullandı. Ek olarak, video internette viral olmadan ilkin Suharnizan ve oğlunun resimlerini göstermek de dahil olmak suretiyle, ikincisinin vücut şeklini bir hayvanınkiyle eşitledi.

Bununla beraber, Noorazira’nın eylemleri netizenler tarafınca eleştirildi ve ondan sonra eylemleri için özür dileyen ayrı bir videoda göründü. Duygularını ve sözlerini denetim edemediğini iddia ederek birçok insanoğlunun incinmesine niçin oldu.

Suharnizan, avukatı Mohd Rasheed ile beraber 15 Eylül 2020’de buradaki Johor Baru Cenup bölge polis karakoluna bir rapor sundu. Raporun arkasından dava açıldı.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy