Toplumsal medyada ön ödeme kredisi reklamları


Birçok Amerikalı için zor birkaç yıl oldu. Ne yazık ki, gereksinimleri satın almak için her doları uzatmaya çalışmak ölçü haline geldi. Bazıları faturaları ödemek için ikinci yada üçüncü bir işe bakabilir.

Bu tam olarak maaş kredilerinin hedeflediği şahıs türüdür. Kredi maliyetlerinin tüm öyküsünü anlatmadan süratli nakit vaat eden bu reklamlar, TikTok şeklinde toplumsal medya platformlarında ortaya çıkıyor.

Bu şirketlerin kuralları iyi mi aştığını ve maaş günü kredisi almanın niçin fena bulunduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

İşte arka plan

Tüm toplumsal medya platformlarında, kâr elde etmenin birincil yolu olduğundan reklam bulunur. Sadece bazı siteler, reklam içinde ne olduğu mevzusunda ötekiler kadar katı değildir. Mesela, TikTok, “abartılı performans yada vaat”e karşı bir politikası bulunduğunu iddia ediyor.

Gene de, savunmasız kullanıcıları hedef alan oldukca sayıda maaş günü kredisi var. Media Matters for America’ya bakılırsa, üç şirket maaş günü kredilerini teşvik ederek TikTok’un reklamcılık politikalarını devamlı olarak ihlal ediyor.

Earnin, Brigit ve Albert’ten gelen gönderiler, anında para sözü vererek, “maaştan maaşa yaşamak” yada devamlı “kırılmak” şeklinde ifadelerle acil paraya ihtiyacı olanları hedef alıyor. Reklamın platformda olmasına iyi mi izin verildiği belli değil.

TikTok avans kredileri
Kredi: ABD için Medya Önemlidir

Sadece Earnin tartışmalara yabancı değil. Şirket, üç yıl ilkin aldatıcı borç verme uygulamaları sebebiyle 12,5 milyon dolarlık bir davayı neticelendirdi. Brigit ve Albert ek olarak Better Business Bureau’ya (BBB) ​​kayıtlı değil, bundan dolayı bazı kullanıcılar beklenmedik ücretler yada tamamlanmamış mevduatlar bulunduğunu iddia etti.

bu mevzuda ne yapabilirsin

Cüzdanınıza çabucak para yatırmak kazançlı bir fırsat şeklinde görünebilir, sadece devamlı bir soruşturma olacaktır. Faiz oranı olağanüstü yüksek olacak ve bunu pek sık söylemiyorlar. Bazı reklamlar, faiz oranından bahsetmeden “ücret” yada “bahşiş” şeklinde kelimeler kullanır.

Tüketici Mali Koruma Bürosuna bakılırsa, 100$ borç almak için 15$ ücretli iki haftalık maaş günü kredisi size senelik %400’lük bir yüzde oranı verir. Bu, yüksek faizli bir kredi kartının tipik %30’undan oldukca daha yüksek.

Bu sizi bir borç döngüsüne sokabilir, sadece BBB’ye bakılırsa, ön ödeme kredilerine daha güvenli alternatifler var:

  • Acil durum fonu ile bir bütçe geliştirin. Bir bütçe oluşturun, böylece ne kadar paranız bulunduğunu ve ne kadar satmaca ödemeniz icap ettiğini bilirsiniz. Bu, ilk etapta bir krediye gerekseme duymamanıza destek olacaktır. Arkasından, bir acil durum fonu oluşturmak için her ay nakit ayırın. Beklenmeyen bir harcama yada acil bir durum ortaya çıksa bile sigortanız güvence altına alınacaktır.
  • Kredi danışmanlığı alın. Kendinizi faturalarınızı ödeyemez durumda bulursanız yada yüksek faizli bir kredi sebebiyle borç döngüsüne girerseniz kredi danışmanlığı alın. ABD Hakkaniyet Bakanlığı, borç azaltma yardımı arayan kişiler için bir ajans listesine haizdir. Ek olarak, daha çok kaynak için BBB’nin kredi danışmanlığıyla ilgili ipucuna bakın.
  • Krediler için alışveriş yapın. Bir borç veren seçmeden ilkin ince yazıları okuyarak faiz oranlarını, ücretleri ve gecikme ücretlerini karşılaştırın. Faiz oranlarına ve kredi çevirme ücretlerine oldukca dikkat edin. Kredi birlikleri, makul faiz oranlarıyla minik bir kredi almak için muhteşem bir yerdir. Çoğu zaman çift haneli faiz oranlarına haiz olan kredi kartı nakit avansları bile, muhtemelen bir maaş günü borç verenin sunacağından daha düşük faiz oranlarına haizdir.
  • Zamanında ödeyemezseniz alacaklılarla iletişime geçin. Zamanında ödeme yapamayacağınızı fark ederseniz ürkü yapmayın. Direkt alacaklıyla iletişime geçin. Birçok alacaklı, karşılayabileceğiniz bir ödeme planı tasarlamak için sizinle beraber çalışmaya isteklidir.

Okumaya devam et

Bu aile planları size para kazandıracak – aileden olmasanız bile

eBay’de büyük paralar karşılığında satılan bu eski araçlardan herhangi birine haiz olup olmadığınızı deneyin.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy