Toplumsal medyada markalar için minik anların gücü

0

[ad_1]

(İmaj kredisi: Southwest Airlines/Twitter)

Toplumsal medyadaki her viral an uçup gidiyor. Markaların bir trende ne vakit atlayıp atlamaya değeceğini yada buna değip değmeyeceğini ayırt etmesi zor olabilir. Bir tek bir tesir yaratıp yaratmayacağı anlamında değil, hem de bunu anlayacak mı yoksa o anı kaçırmış olacak mı?

Markalar bu minik anları kolay fakat kasıtlı yollarla kullanırlarsa, kendilerini konuşmaya dahil etme ve markayı insancıllaştırma fırsatı vardır.

Son zamanlarda, markaların yakalamaya başladığı ve hedefi vuran birkaç model ve formül var.

kesilmemiş taşlar

  • Spotify, Julia Fox’un öne çıkan podcast’lerinden birinde vakit geçirdikten bir an sonrasında görmüş oldu ve aldı. Onlar getirdi TikTok’a şimdi meşhur ses ve topluluk çalışmaya başladı.
  • Niçin işe yaradı: Kimse internetten bu klibi memleştirmesini istemedi, onlar daima en iyi yaptıkları şeyi yaptılar. Özünde sesin yer almış olduğu, bir marka anına dayanan organik bir trend haline geldi.
  • öğrenmeler: Hatalar yada acayip bir ses, interneti fırtına şeklinde alabilir; daima heybetli ve muhteşem olmamak keyifli anlamış olur yaratabilir ve kaynak materyalle kendi izlerini bırakmak isteyen seyirciler için giriş barajını azaltabilir.

Tekerlekler ve Kapılar

  • ile başladı bir tweet anketi her toplumsal platforma yayılan bazı çocuklardan ve ansızın hepimiz bir taraf seçmeye başladı.
  • niçin işe yaradı: Tekerlekler Kapılara Karşı, doğru ya da yanlış cevabı olmayan (her insanın anlayabileceği) kolay bir tartışmadır ve hepimiz POV’lerini (webin en sevilmiş olduğu şeyi) vermek için konuşmaya katılabilir, hücum korkusu olmadan aynı fikirde olmamak. Düşük bahisler kimi zaman daha çok kazanç anlamına gelir.
  • öğrenmeler: Bir trend her insanın katılabileceği kadar evrensel olduğunda, markalar için süratli bir dönüşle dahil olmak için muhteşem bir fırsattır, sadece iyi işlenmiş yazı.

Sumo Portakalları

  • Kolay bir TikTok Trader Joe’s’da Sumo portakallarına olan aşkını dile getiren bir kadının hikayesi, haftalarca ya da bir sonraki mağaza gezisine kadar aklınızda kalabilir. Videoyu hepimiz görmedi fakat biliyorsanız bilirsiniz.
  • niçin işe yaradı: Bir grup içinde olmanın gücü vardır ve yalnızca atıfta bulunulan bir TikTok görmüş olmak bile kullanıcılara bir ilinti duygusu verebilir — Oreo’dan görüldüğü gibi.
  • öğrenmeler: Mikro anlarda kullanılmayan potansiyel vardır. Markalar daima tüm insanlarla konuşmak zorunda değildir ve bu süreçte bir iç latife yaratarak markaya birazcık eğlence getirebilir.

İleriye bakmak

Mükemmel fikirler ve uygulamalar her yerden gelebilir ve insanoğlu markaların insani, ilişkilendirilebilir, akıllı anlarına hakkaten cevap veriyor. Tekerlekler Kapılara Karşı tartışması şeklinde oldukca evrensel olan potansiyel olarak viral bir an vardığında, bunu ciddi fakat süratli bir halde tanımlanmış bir katılım çerçevesi kullanarak değerlendirin. Eğer oraya varmadan ilkin gece yarısı talk-show sunucularıher birşeyini ver.

Her an viral olacak kadar büyük değil, fakat @Khaenotbae derdi ki: “Anlayan kızlar anlamış olur, anlamayanlar anlamaz.”

Markanız onu anlayan bir kızsa, bunun için gidin. Tüm markaların her trende atlaması gerekmez, sadece müşteriler fikirlere açık görünüyorsa, onları bu ihtimaller içinde viral anlara doğru izleyeceği yolu göstermeye devam edin. Kullanıcılar, marka hesaplarının tıpkı kendileri şeklinde web meraklıları tarafınca yönetildiğini biliyorlar ve markalar buna yöneldiğinde daha kuvvetli bir çevrimiçi topluluk oluşturma şansı var. Bazı minik anlara yer açmak için o eski toplumsal medya oyun kitabını atmanın (yada en azından rafa geri koymanın) zamanı gelmiş olabilir.

Sonuçta, ne yapmış oldu kesilmemiş taşlar Yukarıdaki trend o denli garip ki, organik bir marka anından gelen TikTok kültürünün muhteşem bir uygulamasıydı. Markalar, webin oldukca fazla koçluğa gereksinim duymadığına güvenerek içerik oluşturuculara yararlanma fırsatı sunan mahalli içerik sunmaya devam ederse, daha çok trend çiçek açabilir.

Asla denemezsen asla bilemezsin.

Bunun şeklinde daha çok informasyon için parasız bültenimize abone olun.

Leave A Reply