Stefan Kuntz: Bizi rahat bırakırlarsa daha iyi olacağız

Çekya’yı 2-1 yendiğimiz maç sonunda A Ulusal Ekip Teknik Direktörü Stefan Kuntz açıklamalarda bulunmuş oldu. Kuntz,”Bizlere daha fazla güvenip süre tanırlarsa daha iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum.” dedi.

Abone ol

A Ulusal Takımımız, hazırlık maçında Çekya ile karşı karşıya geldi. Gaziantep Kalyon Stadyumu’nda oynanan maçı Millilerimiz, 2-1’lik skorla kazanmıştır.

Millilerimiz’e galibiyeti getiren golleri 31. dakikada Enes Ünal ve 70. dakikada Hakan Çalhanoğlu kaydetti. Çekya’nın tek golü 56. dakikada Vaclav Cerny’den geldi.

A Ulusal Ekip teknik direktörü Stefan Kuntz, 2-1 kazanılan Çekya maçının arkasından açıklamalarda bulunmuş oldu.

Kuntz ilk kez ulusal olan futbolcularla ilgili konuşurken takımın her geçen gün daha iyi noktaya geleceğine inandığını söylemiş oldu.

“Bizlere güvenmeleri gerekiyor”

Kendilerine güvenilirse daha iyi sonuçlar alacaklarını söyleyen Kuntz, “Taktiksel olarak hem defansif hem de ofansif yönden iyi bir gelişme kaydettik. Aslına bakarsak bugün savunmada sağlam durduk, maalesef tek bir şut kaleye geldi ve gol oldu. Mühim olan, bugün 4 oyuncu daha ulusal takımda ilk kez süre aldılar.

Bu oldukca mühim bir mevzu. Beni, ekibimizi ve takımımızı rahat bırakırlarsa biz daha kolay şekilde kaynaşacağız. Aslına bakarsak demek istediğim, bizlere güvenmeleri gerekiyor. Bizlere daha fazla güvenip süre tanırlarsa daha iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum.” dedi.

“Gençler ve tecrübeli oyuncularla beraber saha içinde iyi bir denge oluyor”

Gençler ve tecrübeli adların içinde iyi bir denge bulunduğunu belirten Stefan Kuntz, “Enes için şu şekilde diyebilirim, bir atasözünüz var, ‘Şeytanın bacağını kırdı’ diye. O şekilde tanımlayabiliriz. Arda konusunu açtığımız vakit Onur’u da Tayyip’i de Samet’i de söylememiz gerekiyor. Herkesi göz önünde tutmamız gerekiyor.

Şimdi gelişimimizi şuradan görüyorsunuz, iki oyuncu çıkarıp iki oyuncuyu saha sürüyoruz ve oyunumuz aksamadan aynı şekilde devam ediyor. Doğal tecrübeli oyuncuların faktörü oldukça yüksek. Sahada genç oyunculara güç veriyorlar. Gençler ve tecrübeli oyuncularla beraber saha içinde iyi bir denge oluyor.” ifadelerini kullandı.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy