devamlı büyüyen bir dijital ortamda eğitimi modernize etmek

0

[ad_1]

Dijital çağ, dünyanın dört bir tarafındaki insanoğlu için inanılmaz derecede çeşitli ve coşku verici fırsatlar sunarken, bu tür fırsatları elde etmek için rekabetin derecesini de artırdı. Bir lisans derecesinin kariyer yolunuza sağlam bir başlangıç ​​yapmak için kafi olduğu günler geride kaldı. Bunun yerine, eğitim, becerilerinizi çeşitlendirmek ve herhangi bir pozisyon için savaşan oldukça sayıda insan içinde öne çıkmanıza destek olmak için kariyer potansiyelinize devamlı bir yatırım olmalıdır.

Elbet dijitalleşme eğitim verme şeklimizi de etkiliyor. Edtech’in (eğitim teknolojisi) entegrasyonu, eğitimi daha kişiselleştirilmiş, ilgi çekici ve oldukça daha erişilebilir hale getirdi. Bu genç sanayi, eğitimi teşvik etmeyi amaçlayan araçların (yazılım, donanım ve uygun teknolojik süreçler dahil) geliştirilmesini ve uygulanmasını temel olarak desteklemektedir.

Eğitimciler için Edtech

Uygun edtech araçları sınıfa ustaca tanıtıldığında, eğitimciler destek sunduklarını ve materyali öğrencilerine daha çekici hale getirdiklerini göreceklerdir. BuiltIn.com’a bakılırsa, eğitimciler için edtech’in en büyük dört faydası şunlardır:

 • Otomatik tesviye – büyük bir vakit ve enerji tasarrufu;
 • Destek sunan ve iletişimi kolaylaştıran derslik yönetimi araçları;
 • Kağıtsız sınıflar – zamandan ve enerjiden tutum ederken daha azca atık;
 • Tahminde bulunmayı azaltmak – bu sebeple veri takip edeni ve canlı geri bildirim, kuvvetli ve zayıf yönleri hızla vurgulayabilir.

  Dijitalleşme çağdaş toplumumuzun her yönünü dönüştürmeye devam ederken, eğitimcilerin yeni olasılıklara açık kalmaları ve bu evrimi benimsemeleri gerekiyor, bu sebeple bu araçlar ilgili hepimiz için derin faydalar sağlayabilir.

  Öğrenciler için Edtech

  EdTech’in öğrenciler için faydalarını düşündüğümüzde, öğrencilerin standart okul sistemlerinde bir tek çocuklar olmadığını akılda tutmak önemlidir. Bilhassa günümüzde her yaştan ve kabiliyetten öğreniciler gelmektedir. Edtech’in öğrenciler için başlıca avantajlarından bazıları, artan ortaklaşa iş, öğrenme ve destek materyallerine sınırsız erişim, değişik öğrenme stillerine uygun kişiselleştirilmiş ders planları ve görsel, etkileşimli ve hatta oyun öğeleriyle daha ilgi çekici öğrenme materyali ihtiva eder.

  Kim yol gösteriyor?

  Edtech endüstrisi oldukça çeşitli araçlar içermesine karşın, en büyük sektörlerden biri çevrimiçi öğrenme platformlarıdır ve Coursera bu alanda önder olarak ortaya çıkmıştır. Hem Linkedin Learning hem de Udemy’nin kitleler içinde en popüler seçenekler olmayı başardığı düşünülebilir – sadece Coursera kendisini garip şekillerde farklılaştırdı.

  Coursera’yı benzersiz kılan şey, platformun parasız derslerden 150’den fazla dünyanın en iyi üniversitesi ve şirketinden tamamen çevrimiçi aşama programlarına kadar bir takım öğrenme ürünü sunmasıdır. Açık kurslardan tam mezuniyet belgesi derecelerine kadar binlerce teklifle Coursera, öğrencilere evlerinde, işverenleri, kolejleri ve üniversiteleri ve ek olarak devlet destekli programlar vesilesiyle hizmet vermektedir.

  31 Aralık 2020 itibariyle, platformda 77 milyondan fazla kayıtlı talebe ve 2.000’den fazla abonelik ödeyen kurum vardı. Mevcut CEO’su Gregg Coccari yönetimindeki Udemy, büyümeyi sürdürmek ve en iyi alternatif olarak bir noktayı sürdürmek için muhteşem bir beceri gösterdi.

  Coursera’nın eski önde gelen BT ürün yönetimi uzmanı Kapeesh Saraf, platformun başarısını ve itibarını oluşturmada mühim bir oyuncuydu. Platformun isteğe bağlı yönünü tanıttı ve kullananların istedikleri vakit kurslara katılmalarını sağlamış oldu. Peşinden, kurs tamamlama oranlarını %300 artıran ve Coursera’nın platformu hızla ölçeklendirmesine destek olan “otomatik grup” yapısını geliştirmeye devam etti.

  Ek olarak Coursera’nın programlarını gelecekteki aşama arayışları için krediye uygulanabilir olacak şekilde yapılandıran “istiflenebilir aşama modelinin” tasarlanmasına ve uygulanmasına destek oldu. Kendi sözleriyle, “Bu, oyun alanını düzleştirir ve en iyi üniversitelerin geleneksel kabul kriterlerini karşılamayan sadece temel becerilere haiz olanlara bir fırsat sunar.”

  Niçin edtech’i kucaklamalısınız?

  Eğitim teknolojisinin çeşitli mühim avantajları vardır. Eğitimciler, değişik evlatların değişik şekillerde ve değişik hızlarda öğrendiklerini düşünürler. Eğitim ve öğretime kendi hız ve zamanlarında erişme kabiliyeti, çevrimiçi tahsil öğrencileri tarafınca belirtilen mühim bir avantajdır. Öğrenen için en uygun zamanda çevrimiçi öğrenmeye erişim esnekliği yardımıyla, eğitim ve devamlı mesleki eğitim, her tür ortamda, her tür insan için mühim seviyede daha erişilebilirdir.

  Eğitimdeki büyük potansiyel maliyet düşüşleri, edtech’in belirgin ve mühim bir faydasıdır. Çevrimiçi e-öğrenme, büyük bir üniversitenin yada hatta ufak bir topluluk kolejinin maliyetinin oldukça ufak bir kısmıdır. Bir aşama yada extra ustalaşmış sertifika almak, çevrimiçi öğrenmenin daha düşük maliyeti yardımıyla informasyon ve becerilerini çoğaltmak isteyen hepimiz için oldukça daha makul.

  Son fikir

  Dünya daha dijital hale geldikçe, ekonominin tüm yönleri uyum sağlamak zorunda. Teknolojiyi eğitim alanında benimsemek sadece avantajlı olabilir ve bilgiye erişme yollarımızı genişletmek için bir vasıta olarak benimsenmelidir.

 • Leave A Reply