Thompson Free Library, yaz tatilinizin olmazsa olmaz merkezi!

0

[ad_1]

Kim Brawn Haziran ayına geldik. O son yapılan filmin başlığı benzer biçimde hissedilebilecek bir süre, “Her Şey Her Yerde, Aynı Anda.

Kim Brawn tarafınca

Haziran ayına geldik. O son yapılan filmin adı benzer biçimde hissettirebilecek bir süre “Her Şey Her Yerde Her Şey Aynı Anda”. Hepimiz yaza dalmak için çok istiyor – sonlu üç ay içinde sıkışmış sonsuz olasılıkların o garip karışımı. Dover-Foxcroft’taki Thompson Free Library’de yaz için eski dostları ve yeni yüzleri görmekten keyif alıyoruz. Dinlence, aile aktiviteleri için daha çok süre ve ümit ederim okumak için daha çok süre anlamına gelir. TFL, her ikisi için de gideceğiniz merkezdir!

Üç gruba ayrılan (çocuklar: doğumdan 11’e kadar, gençler: 12-17 ve yetişkinler: 18 yaş ve üstü) her yaştan her insana yönelik 8 haftalık Yaz Okuma Yarışması ile başlamış olalım – her birinin kendi programı olacak. Kayıtlar 21-25 Haziran’da yapılacak. Lütfen kütüphaneden okuma günlüklerini ve öteki öğeleri alın. Çocuklar için ödüller ve parasız kitaplar kazanma şansı için mücadeleyi tamamlayın.

Çocuk Yaz Programı serimiz, 22 Haziran Çarşamba sabahı 10:30’da, PCSWD’den Kacey Weber’li çocuklar için arı dostu etkinlikler ve UMaine Birleşke Uzantısı olan yetişkinler için tozlayıcı bahçecilik ipuçları içeren fazlaca kuşaklı bir oturumla başlıyor. 29 Haziran Çarşamba günü saat 10:30’da Chewonki’den daima popüler olan tabiat eğitimcileri gelgit havuzlarını açıklıyor ve evlatların gelgit havuzundaki hayvanları görmelerine ve dokunmalarına izin veriyor. Seri her Çarşamba çalışır. 10 Ağustos’a kadar.

Endişelenmeyin, devam eden erişkin programlarımız hala oturumda, 3 Haziran Cuma günü saat 15:30’da TFL’nin Felsefe Çemberine katılın ve “Cenk Felsefesi”ni tartışın. Üstünde düşünülmesi ihtiyaç duyulan sorular: Haklı harp diye bir şey var mı? Eğer öyleyse, hangi savaşlar ve niçin? Ülkeler savaşı iyi mi haklı çıkarır ve vatandaşlarına iyi mi satar? Asla savaşsız bir cemiyet oldu mu?

Sanat ve zanaat kalabalığı için, TFL’nin eski yönetmeni Greta Schroeder, 9 Haziran Perşembe günü saat 13:30’da “More Block Printing 101” için çadırın altında bizzat bizlere katılıyor Greta, kabartma baskı fotoğraf mevzusundaki becerilerini ve coşkusunu paylaşıyor. Bir tasarımın aktarılması, bloğun oyulması ve bir görüntünün elle yazdırılması mevzusunda bizlere yol gösterecek. Kutlama kartları ve tekstiller de dahil olmak suretiyle birçok yaratıcı proje için kullanılabilecek baskılarınızı ve oymalı bloklarınızı eve götürebilirsiniz. Malzemeler ve el ilanı verilecektir.

9 Haziran akşamı saat 18.00’de, TFL’nin Okuma Grubu, Ernest J. Gaines’in 1993 tarihindeki ödüllü kitabı “Ölmeden Ilkin Bir Ders”i tartışmak için toplandı. Publishers Weekly’den, “Miss Jane Pittman’ın Otobiyografisi’nin yazarı, bu ölçülü fakat etkili anlatıda, zamanımızın bazı mühim problemlerine yada ırk ve kimliğe bir kez daha değiniyor. . . Gaines, hikayeye duygusal güç ve evrensel rezonans kazandırıyor.” Kopyalar kütüphanede mevcuttur.

Müziksiz bir yaz iyi mi olurdu? TFL’nin yaz konseri programı yardımıyla bunu düşünmeye gerek yok. İlk olarak, folk şarkıcısı Bill Berlinghoff, banjo ve gitar eşliğinde varlıklı, esnek baritonunu 16 Haziran Perşembe günü saat 18.00’de TFL’ye geri getiriyor. Çeşitli şarkı kitabı Tennessee dağ müziğini, 1960’ların halk şarkılarını, tekli şarkıları ve düşünceli, garip orijinalleri içeriyor. Internet sayfası bunu “Pete Seeger geleneğinde akustik müzik” olarak tanımlıyor.

Kutudaki Bahçe öğrenme serisi 22 Haziran Çarşamba günü saat 18.00’de “Bahçe Sebzelerinizi Ne Vakit Hasat Etmelisiniz” ile devam ediyor. Piscataquis Bölgesel Besin Merkezi ve UMaine Birleşke Uzantısı, çeşitli sebzelerin ne süre ve iyi mi hasat edileceğini bilmek için ipuçlarını ve püf noktalarını paylaşmak için yeniden bir araya ulaştığında yararlı, hususi bilgiler ve kaynaklar edinin.

“Vay canına!” Maine Whoopie Pie Festivali ile aynı zamana denk gelen ve yaz ısınırken cızırtılı fırsatlar sunan bir On Cent Kitap İndiriminin (23-25 ​​Haziran) zamanı geldi. Yedek bozuk paralarınızı ve dolar faturalarınızı alt kattaki toplantı odasına, kısaca The Basement’a, Perşembe 12-18:00, Cuma 9:00-17:00 ve Cumartesi 09:00-12:30’a getirin

TFL’ye girdiğinizde, Maine’de geçen kitapların yer almış olduğu yeni bir ekranla karşılaşacaksınız. Bildiğiniz bölgeleri başka birinin bakış açısından ve deneyimlerinden görmek daima ilginçtir, hem aşinalık hem de yenilik hissi verir.

Kütüphanede yaz benzer biçimde bir şey. Yeni, eski ve aradaki her şeyle buluşuyor. Mükemmel programlara katılmanın yanı sıra, plaj-sundurma-çim-kanepe-yatak-hamak (bu bir tek bir TV vakası mı?) okumalarını stokladığınızdan güvenilir olun. TFL, kaçırmış olabileceğiniz kıskanılacak bir takım yeni sürüme ve mücevhere haizdir. Yaz ortaya çıkarken gideceğiniz merkeziniz biziz.

TFL, Salı ve Perşembe 9:00 – 19:00, Çarşamba ve Cuma 9:00 – 17:00 ve Cumartesi 9:00-13:00 Web sitemizi https://www.thompsonfreelibrary.org, Feysbuk sayfamızı ziyaret edin yada bizimle thompsonfreelibrary@ adresinden iletişime geçin. gmail.com yada 207-564-3350. Bizi Instagram’da @tf_library’de bulun. Bir çok program, hava şartlarına uygun olarak etkinlik çadırının altında gerçekleştirilecektir. Programlar parasız ve halka açıktır. Mümkün olduğunda programlarımızı Feysbuk üstünden canlı yayınlıyoruz ve ondan sonra YouTube kanalımızda (http://bit.ly/TFLyoutube) kullanıma sunuyoruz.

Leave A Reply