Toutai Kefu, İsrail Folau’nun Tonga ekibinin bir parçası olarak toplumsal medya kaldırımlarına haiz olacağını söylemiş oldu

0

[ad_1]

Alıştırmacı Toutai Kefu, İsrail Folau’nun Tonga ragbisine kıymetli bir katkı olacağını, sadece tüm ekip dostlarıyla beraber toplumsal medyada yayınladıkları mevzusunda kısıtlamalara haiz olacağını söylemiş oldu.

Evanjelik bir Hristiyan olan Folau, tekrarlanan eşcinsel karşıtı toplumsal medya paylaşımları için Wallabies sözleşmesinin sona ermesinden üç yıl sonrasında yakında internasyonal ragbiye geri dönecek.

Dünya Kupası galibi ve Wallabies harikası Kefu, hemen hemen Folau ile toplumsal medyayı tartışmadığını, sadece 33 yaşındaki oyuncunun bu süre zarfında ekibi için problem yaratmayacağına güvendiğini söylemiş oldu.

Çarşamba günü Reuters’e verdiği demeçte, “Muhtemelen odadaki fil budur” dedi.

“Dönemin bu noktasında, (itimat) muhtemelen güvenmemiz ihtiyaç duyulan şeydir.

“Fakat demek istediğim, her kampanyayı daima tüm oyuncularla yaptığımız şeklinde, bazı kısıtlamalarımız olurdu.

“Inanırım o köprüye geldiğimizde geçeceğiz.”

Folau, 2019’da Avustralya Rugby ve eski Süper Rugby tarafı New South Wales Waratahs tarafınca görevden alındığından beri toplumsal medya hesaplarında 400.000’den fazla takipçisine yalnızca birkaç kez paylaşımda bulunmuş oldu.

Görevden alınmasını tetikleyen meme Instagram hesabında kalırken, ikili kod internasyonal Japonya’daki ustalaşmış ragbi kariyerini tekrardan başlatırken tartışmalardan uzak durdu.

Wallabies için 73 Testte 37 denemede gol atan Folau, geçen hafta Fiji, Samoa ve Avustralya ‘A’ takımına ev sahipliği meydana getirecek olan gelecek ayki Pasifik Uluslar Kupası için Kefu’nun kadrosunda yer aldı.

Ek olarak, Tonga’nın 23 Temmuz’da Avustralya’nın Sunshine Coast’ta Asya merkezli bir tarafa karşı oynayacağı 2023 Dünya Kupası playoff’u için seçim çerçevesinde olacak.

World Rugby’nin geçen yıl oyuncuların internasyonal bağlılıklarını değiştirmelerine izin verme sonucu, Folau’nun eski All Blacks Charles Piutau ve Malakai Fekitoa ile beraber Tonga’yı temsil etmesinin yolunu açtı.

Kefu, açık denizdeki daha kazançlı fırsatlar karşısında uzun süredir kabiliyetleri elde tutmak için savaşım eden Tonga ragbisi için Folau ve öteki tecrübeli internasyonal oyuncuların yapabilecekleri mevzusunda heyecanlı.

Kefu, “İsrail’i uzun süreden beri tanıyorum. Ustalaşmış zihniyetini getirecek, çevremizde asla görmediğimiz bir takım beceri getirecek” dedi.

“İyi bir genç oyuncu grubumuz da olacak.

“Piutau, Malakai ve İsrail şeklinde insanlarla aynı odadayken gözlerini hayal edin.

“Bu genç adamların öğrenmesi için mükemmel bir fırsat olacak.

Leave A Reply