Trump toplumsal medya platformları 6 Ocak delilini çürütmeye çalıştı


Yazı işlemleri yüklenirken yer tutucu

Eski başkan Donald Trump’ın destekçileri, 6 Ocak’taki komitenin duruşmalarının başlamasından sonraki saatlerde, onu Capitol saldırısına bağlayan açık kanıtları yakalayan aynı toplumsal medya kanalları vesilesiyle iştirakı hakkında kuşku uyandırmak için onu çevrimiçi olarak korumak için çaba sarfetmek için uğraştı.

Bunu yaparken, toplumsal medyanın 2021 ayaklanmasında oynadığı açık görevi pekiştirdiler ve Trump’ın Twitter, Feysbuk ve YouTube şeklinde büyük platformlardaki yasağına karşın destekçilerinin büyük bir web gücü olarak kalmaya emin olduklarını açıkça ortaya koydular.

Bir zamanlar tekrardan seçim kampanyası tarafınca yönetilen bir Twitter hesabı olan Trump War Room, tweetlendi“Trump ve mitingin Capitol ihlaliyle hiçbir ilgisi yoktu!”, Meclis komitesinin isyanın sorumluluğunu direkt Trump’a yükleme çabalarına meydan okuyor.

TheDonald.win’in bir yan ürünü olan ve üyelerin ayaklanmadan ilkin gizlice Washington’a iyi mi tabanca çekileceğine dair fikirlerini paylaşmış olduğu Patriots.win ileti panosunda, 6 Ocak Cuma günü “gördüğüm en yurtsever şey” olarak adlandırılan popüler bir ileti dizisi ve aynı fikirde olmayanın “millet düşmanı” bulunduğunu söylemiş oldu.

Ve söyleşi servisi Telegram’daki Trump yanlısı kanallarda, destekçiler duruşmayı aşırı yazılı yada partizan sirki olarak, eğer bundan bahsetmişlerse, alay ettiler.

Trump desteğinin dökülmesi, hem Capitol’e meydana getirilen saldırının ciddiyetini hem de Trump’ın onu teşvik etmedeki rolünü belgelemek için daha ilkin yayınlanmamış görüntülerle yeni tanıklığı bir araya getiren bir duruşmaya cevap olarak geldi. Ek olarak, toplumsal medya ortamının, Joe Biden’ın başkan olarak seçilmesini bozmaya yönelik şiddetli girişimleri körüklemedeki görevi sebebiyle önde gelen çevrimiçi platformlar tarafınca askıya alınmasından bu yana 17 ay içinde iyi mi değiştiğinin altını çizdi.

Çoğunlukla, Trump ve en alev ateş destekçilerinden bazıları, cevap vermeye çalışmış oldukları için daha minik platformlara düşürüldü.

Değişim, 6 Ocak komitesinin saldırıyı gösterdiği video montajında ​​belirgindi; burada bir isyancının, kalabalığı Capitol’ün salonlarına çağırmak için bir megafon üstünden bir Trump tweet’i attığı duyulabilirdi. Trump’ın dakikalar ilkin attığı tweet’te, Başkan Yardımcısı’nın “Mike Pence’in yapılması gerekeni meydana getirecek cesareti olmadığı” ve “ABD gerçeği talep ediyor” yazıyordu.

Trump, Aralık 2020’de “SAVAŞMAYA YENİ BAŞLADIK!!!” tweetini atarak, düzmece bir seçim olarak adlandırdığı şeyi yanlış bir halde devirmek için destekçilerini toplamak için Twitter’ı agresif bir halde kullanmıştı. ve “6 Ocak’ta DC’de büyük protesto. Orada ol, yırtıcı olacak!”

Bu tweetler fanatikleri tarafınca geniş çapta paylaşıldı ve Perşembe günü kurultay müfettişleri, onları harekete geçme çağrısı olarak gördüklerini söyleyen isyancıların video ifadelerini paylaştı. 13 Aralık 2020’de, seçim kurulunun Başkan Biden’ın zaferini mühürlemeyi organize ettiği günden bigün ilkin, Yüksek Mahkeme Yargıcı Clarence Thomas’ın karısı Virginia “Ginni” Thomas, Arizona eyalet milletvekillerine bir YouTube videosunun bağlantılarını içeren bir e-posta göndererek onları “ işleri yoluna koy.”

6 Ocak 2021’de Trump, eyaletlerin “Dolandırıcılık için oy kullandığını” tweetledi. … GÜÇLÜ OL!” Bir polis memurunun Perşembe günü kanlı bir “harp sahnesini” andırdığını söylediği vakada, isyancılar Capitol’ü çoktan ihlal ettikten sonrasında, kalabalığa Twitter vesilesiyle “barışçıl kalmaya” çağırdı.

O akşamın ilerleyen saatlerinde Trump tweet attı: “Mukaddes bir heyelan seçim zaferi, büyük yurtseverlerden bu kadar belirsizce ve acımasızca sıyrıldığında olan şeyler ve vakalar. … Evinize sevgiyle ve huzurla gidin. Bu günü sonsuza kadar hatırla!” İki gün sonrasında Twitter ve Feysbuk, daha çok sertliği kışkırtma riskini öne sürerek hesabını askıya aldı.

Mevzuyu münakaşaya yetkili olmadıkları için anonimlik koşuluyla konuşan Twitter içinden bir yetkili, Cuma günü Washington Post’a firmanın karar vericilerinin Trump’ın tweet’lerinin sertliği teşvik etmede bir rol oynadığını anladığını, sadece bunun bulunduğunu söylemiş oldu. isyancılar tarafınca kelimenin tam anlamıyla yüksek sesle okundukları o sırada bilinmiyordu.

Trump’ın çömez Twitter klonu Truth Social’da, duruşmadan sonrasında bir düzine ileti yayınladı ve onu acımasız kuşatmanın “bir tek negatif görüntülerini” gösterdiği için eleştirdi.

Cuma sabahı 06:50’den itibaren Trump, eski başsavcı William P. Barr’ı “zayıf ve korkmuş” olarak nitelendirdi ve isyanın suçunu başka yöne çevirdi. Duruşmada videoda gösterilen kızı Ivanka Trump hakkında da, kaybını tersine çevirebilecek hiçbir dolandırıcılık kanıtı olmadığına inandığını söyleyerek küçümseyerek konuştu.

“Seçim sonuçlarına bakmak yada çalışmakla ilgilenmiyordu” diye yazdı. “Denetim etmeyeli uzun süre olmuştu.”

Duruşmadan ilkin Trump, 6 Ocak’ın “rahat bir protesto olmadığını, Ülkemizin tarihindeki en büyük hareketi temsil ettiğini” yazdı – ya da Hakikat Toplumsal deyimiyle “doğru” dedi. Ertesi sabah, saldırının “benim değil, Hileli ve Çalınan Seçimden kaynaklandığını” yazdı.

Sadece Trump yalnızca azalan bir kalabalığa bağırabilir: Truth Social hesabının ortalama 3 milyon takip edeni yada yasaklanmadan ilkin haiz olduğu 88 milyon Twitter takipçisinin yüzde 4’ünden azı var.

Harvard Shorenstein Medya, Siyaset ve Kamu Politikası Merkezi araştırma direktörü Joan Donovan, Trump’ın tweet’lerinin 6 Ocak vakaları için önemini abartmanın zor olacağını söylemiş oldu. Bir askeri general, nereye gideceği ve baskıyı sürdüreceği araştırmacılar için açıktı” dedi. “Binadan çıkıp refah içinde gitmek hakkında tweet attığında, insanların onu dinlemeye ve direktiflerini takip etmeye başladığı oldukca açıktı.”

Donovan, saldırıdan sonraki günlerde platformların tepkisinin bu gücün çoğunu aldığını söylemiş oldu. “Platformdan çıkarılan bir tek Trump değildi”, binlerce destekçisi ve toplumsal ağ Parler, büyük uygulama mağazalarından kaldırıldı. “Trump’ın mesajlaşma altyapısı o gün parçalandı. Ve tam olarak tekrardan bir araya gelemedi. ”

Donovan, büyük toplumsal ağların Trump’ın geri dönmesine izin verip vermediğinin, 2024 koşusu için tekrardan örgütlenme kabiliyeti üstünde derin bir tesiri olabileceğini de sözlerine ekledi.

Feysbuk ve YouTube onu müddetsiz olarak askıya alırken, geri dönme olasılığını açık bırakırken, Twitter kalıcı bir yasak yayınladı ve Twitter sözcüsü Trenton Kennedy Cuma günü firmanın arkasında bulunduğunu söylemiş oldu. Sadece Twitter’ı satın alma sürecinde olan milyarder Elon Musk, Trump’ı eski görevine iade edeceğini söylemiş oldu.

Cuma günü bazı kullanıcılar, Twitter’ın sansürlü “iptal kültürü” olarak adlandırdıkları şeye rakip olmak için kendisini bir özgür konuşma sığınağı olarak tanıtan Truth Social’ın duruşma tartışmasını tamamen ezmek için çalıştığını savundu.

Kentucky’de data güvenliği analisti olan Travis Allen, 6 Ocak’taki duruşmaya atıfta bulunarak Perşembe gecesi Trump’ın hesabına cevap verdikten sonrasında Truth Social hesabının askıya alındığını söylemiş oldu.

Trump hayranı olmadığını söyleyen Allen, ne yazdığını tam olarak hatırlayamadığını sadece sitenin kurallarını ihlal ettiğini düşünmediğini söylemiş oldu.

Cuma günü Washington Post’a “Gönderinin dikkate kıymet bulunduğunu düşünmedim” dedi. Duruşmalar hakkında “Konuşma özgürlüğünü desteklediğini savlamak ve ondan sonra kullanıcıları konuşmaları için yasaklamak, Truth Social’ın ikiyüzlülüğünün zirvesidir”.

Truth Social’ın sahibi Trump Media & Technology Group’un temsilcileri, yorum taleplerine cevap vermedi.

Cuma günü site, Trump’ı eleştiren bazı gönderiler gösterdi, sadece birçoğu kurultay soruşturmasını bir “aldatmaca” olarak değerlendirdi. Şubat ayında site, yılda 750.000 dolar maaşla Trump şirketinin başkanı olmak için Kurultay’den çekilme eden eski kurultay üyesi Devin Nunes (R-Calif.) ile dalga geçen bir hesabı yasakladı.

Duruşmadan ilkin, bazı Trump yanlısı fenomenler, çevrimiçi takipçilerini bunu görmezden gelmeye çağırdı. Tutucu radyo sunucusu Dan Bongino, duruşma başlamadan birkaç dakika ilkin Truth Social hesabına “Bu geceki hokey müsabakasını kaçırmayın, kesinlikle görülmesi ihtiyaç duyulan bir tv!” yazdı. Bu çevrimiçi tutum, duruşmanın oldukca azını gösteren ve bunu bir “Trump karşıtı şov davası” ve “düzmece” olarak nitelendiren Fox News’deki kablolu meslektaşlarıyla eşleşti.

Duruşmadan sonrasında, Trump müttefikleri komitenin bulgularını – 1000 görüşme, 140.000 belge ve saatlerce görsel kanıta dayanarak – taraflı yada kusurlu olarak kabul etmeye çalıştı. 6 Ocak’ta bir “Çalmayı Durdurun” mitingi düzenleyen ve Aralık ayında komiteye ifade veren tutucu bir aktivist olan Ali Alexander, Truth Social’da komitenin herhangi bir kanıt sunmadan düzenlenmiş videolar ve düzmece ses kullandığını söylemiş oldu. bu iddialar kadar. “Asla daha çok düzmece düzenleme ve SPLICES içeren bir video gördünüz mü?” o yazdı.

komitenin video polis vücut kameralarından ve Capitol güvenlik kameralarından alınan ve kavgaları tüyler ürpertici ayrıntılarla ortaya çıkaran daha ilkin görülmemiş uzun dizi görüntüleri içeriyordu. “Bunu tutamayız. Oldukca fazla f—ing insanı alacağız. … Biz f—ed’iz,” dedi bir işyar.

Sadece videonun bir çok, o zamanlar Trump destekçileri içinde popüler olan sağcı toplumsal ağ Parler şeklinde toplumsal medyadan da geldi. İçinde bir klipKalabalığın içinde memurları çevreleyen bir adam, Capitol’den adım adım uzaklaşırken, “ABD başkanı tarafınca çağrı edildik” diye bağırıyor.

6 Ocak komitesi, ABD Kurultay Binası’ndaki ‘kırım’ için Trump’ı suçladı

Temsilci Liz Cheney, Amerikalılara 6 Ocak’ın onları niçin korkutması icap ettiğini konu alıyor

Toplumsal medyayı düzenlemek mi istiyorsunuz? Birinci Değişim yolunda durabilir.

Finansal, teknik sıkıntılar arttıkça Trump’ın Truth Social’ın başı dertte

Capitol kuşatması çevrimiçi olarak planlandı. Trump destekçileri şimdi bir sonrakini planlıyor.

6 Ocak’taki duruşmada gösterilen yeni video, mafya toplanmasını, sertliği gösteriyor

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Ne Demek - Bursa son dakika - Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular - Paket Arıtma - Gebze implant diş - Kulis haber -
sesli sohbet elektronik sigara cam
Bebek Bakıcısı |
uaeupdates.com deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu radabet giriş Puff nesinecasino gaziantep bayan escort antep escort