Tüm Galaxy S22 sahiplerinin tecrübe etmek isteyeceği gizli saklı kamera ipuçları

0

[ad_1]

Samsung Galaxy S22, mükemmel bir kompakt amiral gemisi telefon ve üstün olduğu alanlardan biri de müthiş kamerası. Bunu kapsamlı bir halde kullandım ve bunu yaparken hemen hemen fark etmemiş olabileceğiniz pek bilinmeyen bazı özelliklerle karşılaştım. Samsung’un en yeni Galaxy S22 serisi amiral gemilerinden birini sallıyorsanız, kesinlikle denemeniz ihtiyaç duyulan kamera özellikleri bunlar.

kuvvetli silgiler

Toplumsal medyaya hazır açık hava özçekimlerine tıklama mevzusunda pek yetenekli değilim ve en büyük düşmanım yüzümü kapatan gölgeler. Her neyse ki, yerleşik düzenleyici, tek bir dokunuşla yüzdeki gölge çizgilerini kaldıran temiz bir araca haizdir. Manuel seyretme yada uzun işleme gerekmez. Muhteşem değil, fakat çalıştığında hakikaten iyi çalışıyor.

Fotoğraflardan yansımaları kaldırmak için de benzer bir sistem var. Tecrübelerime bakılırsa bu, resimlerden doğrusal ayna yansımalarını kaldırırken en iyi sonucu verir. Ek olarak daha ilkin detaylı olarak incelediğimiz düzenleme panosundaki nesne silgi özelliği ile de oynayabilirsiniz. Pixel 6 serisi telefonlarda edindiğiniz sürüm kadar doğru olmadığını gördük, sadece gene de bazı görüntüleri temizleyebilir.

GIF’ler kolaylaştı

GIF’ler eğlencelidir, sadece bir tane oluşturmak daima kolay değildir. Kısa bir videoyu kırptıktan sonrasında yüklemeyi gerektiren web tabanlı bir çözüme yada reklamlarla dolu bir üçüncü taraf düzenleme uygulamasına güvenmeniz gerekir. Bilhassa Galaxy S22, bir sahneyi direkt GIF olarak kaydetme ve kaydetme seçeneği sunar.

Galaxy S22 kameradan GIF çekiyor.

Bunu yapmak için kamera uygulamasını açın ve fotoğraf modunda Vites için simge Ayarlar sağ üst köşede görünen menü. üstünde aşağı kaydırın Ayarlar sayfasında, seçeneğe dokunun Deklanşör düğmesini kaydırarak…öğesini seçin ve GIF oluştur açılır menüde görünen ayar.

Şimdi kamera uygulamasının ana ekranına dönün, hareketli özneye doğrultun ve peşinden deklanşör düğmesini kaydırıp basılı tutun. Deklanşörde, kaç karenin yakalandığını ve bir GIF’e birleştirildiğini söyleyen bir sayaç görmüş olacaksınız. Mevcut sınır, dört yada beş saniyede yakalanan 30 karedir, çözünürlük ise ortalama 6MB dosya boyutunda 480 x 640 pikseldir.

Galaxy S22 ekranda GOF kayıt sistemi

Ekrandaki bir etkinliği GIF’e dönüştürmek istiyorsanız, bunun için de süratli bir seçenek var. Ekranın sol yada sağ kenarında görünen kenar paneli çubuğunu kaydırın ve açıldığında, yazan seçeneği bulmak için yine kaydırın Animasyon içinde bir GIF logosu olan. Yalnız üstüne dokunun, yakalamak istediğiniz ekran alanını kırpın ve kayıt seçeneğine basın. Burada ek olarak bir GIF oluşturmak için standart ve yüksek kaliteli soruşturma içinde seçim yapabilirsiniz. Son aşama uygundur.

Otomatik çerçeveleme

Video çekmenin en büyük zorluklarından biri, bilhassa hareket halindeyken mevzuyu çerçeve içinde tutmaktır. Bu tür senaryolarda, yalnızca odağı kilitli tutmak değil, bununla birlikte mesafeyi ve çerçeve genişliğini ayarlamak da zorlaşıyor. Her neyse ki Galaxy S22, otomatik çerçeveleme adında olan, çerçeve kompozisyonu ve nesne takip edeni ile ilgilenen ve öznenin daima odakta olduğundan güvenilir olmak için yakınlaştırma seviyesini otomatikman ayarlayan bu zarif numara ile beraber gelir.

Samsung Galaxy S22 kamera otomatik çerçeveleme sistemi.

En iyi yanı, otomatik çerçeveleme sihirbazının tek bir tıklama ile gerçekleşmesidir. Kamera uygulamasının video modunda simgesine dokunun. çerçeveleme vizörün sağ alt köşesinde görünen seçenek ve hepsi bu. Samsung, otomatik çerçevelemenin çerçevedeki 10 nesneye kadar algılayabildiğini ve videolarda en iyi çerçeveyi sunmak için yakınlaştırma seviyesini ve odak kilidini ayarlayabildiğini söylüyor.

Gece modunun sınırlarını zorlayın

Galaxy S22’nin kamera uygulamasındaki hususi gece modu, düşük ışıkta bazı çarpıcı sonuçlar veriyor ve yan yana karşılaştırmada OnePlus 10 Pro’nun beğenisini tamamen ezdi. Gece modunun etken olduğu süreyi uzatmak isterseniz ne olur?

Samsung Galaxy S22 Gece Modu Sınırları

İşte bunu iyi mi yapacağınız. Gece modu etkinleştirildiğinde, vizörün sağ alt köşesindeki dairesel zamanlayıcı simgesine dokunun. Bu size iki seçenek sunar – sistem tarafınca çevredeki karanlık seviyesine bakılırsa hesaplanan soruşturma süresine bağlı kalabilir yada Maks seçeneğini belirleyebilirsiniz.

İkincisi, kamera sensörünün mümkün olduğunca fazla ışık verisi emebilmesi ve daha iyi fotoğraflar üretebilmesi için soruşturma süresini ortalama 15 saniyeye kadar uzatabilir.

Galaxy S22’de AR hileleri

Galaxy S22’nin kamera uygulaması, bazı olağandışı Artırılmış Gerçeklik (AR) özellikleriyle yüklenmiş olarak gelir ve bunlardan birkaçı parti hilelerinden daha fazlasıdır. Benim kişisel favorim Quick Measure. İlk kez başlatırken, ufak bir açılır pencere sizden aynı adı taşıyan uygulamayı Galaxy App Store’dan indirmenizi ister.

AR kamera vizyonu kullanılarak Galaxy S22 ölçümü

Kurulduktan sonrasında, başlangıç ​​noktasını ayarlayarak ve kamerayı hedef hedefe doğru hareket ettirerek çerçevedeki iki nokta arasındaki mesafeyi kolayca ölçebilirsiniz. Milimetre seviyelerinde doğru değildir, sadece gene de oldukça doğru bir tahmin verir. Ek olarak nesnelerin yüksekliğini de ölçebilirsiniz. Bir tabletin boyutlarını ve bir kişinin boyunu ölçmeye çalıştım ve sonuçlar kabaca %90 ila %95 doğruydu.

İşin keyifli tarafına ulaşınca, son aşama çeşitli güzel duyu kontroller kullanarak hususi bir AR emojisi oluşturabileceğiniz AR Emoji Studio ile başlamış olalım. Bu AR emojilerini mesajlarda kullanmanın yanı sıra, keyifli videoları tam vücut AR emojisi olarak kaydedebilir yada gerçek zamanlı olarak vücuda bir emoji yüz maskesi takabilirsiniz. Ek olarak hareketlerinizi takip eden emoji avatarınızın bir videosunu kaydedebilir ve hatta fazlaca çeşitli ifadeler ve özelleştirme alternatifleriyle emoji çıkartmaları yapabilirsiniz.

Samsung Galaxy S22 eğlenceli AR özellikleri

AR Doodle özelliği, fotoğraflarınız ve videolarınız üstünde yüzen AR karalamaları karalamanıza yada bir şeyleri renklendirmek için fazlaca çeşitli GIF çıkartmaları kullanmanıza olanak tanır. Ek olarak, AR yazı tipinde ve seçtiğiniz tasarımda mükemmel alıntılar eklemenize izin verecek bir metin seçeneği de var. AR bölgesindeki Deco Pic özelliği, videolarınız ve fotoğraflarınızdaki GIF’ler, maskeler, çerçeveler ve damgalar şeklinde 2D dekor öğelerinin taşkın kapaklarını açar, tıpkı Instagram’ın filtreleri şeklinde.

Kamera için elimizdeki ufak ipuçları bu kadar ve bu tarz şeyleri Galaxy S22’de keşfetmiş olsak da, bunlar Galaxy S22 Plus, Galaxy S22 Ultra ve öteki Samsung telefonları de ilgilendiriyor. Yakında bir deneyin.

Editörün Önerileri


Leave A Reply