Tüm Kullananların Bilmesi Ihtiyaç duyulan 10 WhatsApp Grup İpuçları ve Püf Noktaları


WhatsApp grupları değişik insanları bir araya getirdi. WhatsApp’ı tertipli olarak kullanırsanız, daha çok olmasa da minimum bir grubun parçası olmuş olursunuz. Fakat onun sorunları oldu. İnsanlar onları nefret yaymak ve spam oluşturmak için kullandılar. Ve elbet, korkulan aile WhatsApp gruplarımız da var. Bununla beraber, birçok pozitif yönde yönü de var.

Haiz olduğunuz işle ilgili tüm grupları düşünün. Bu gruplar olmasaydı, her şeyi koordine etmek için ihtiyaç duyulan zamanı hayal edin. Ve bu bir tek bir örnek.

Ufak işletmeler, satışları çoğaltmak için Whatsapp gruplarını kullanıyor, değişik yerlerden insanoğlu bu şekilde bir grup kullanarak gezi planları yapabilir, mahalle grubunuz çevrenizdeki son olarak gelişmelerden haberdar olmanızı sağlar… WhatsApp gruplarının kesinlikle birçok faydası vardır. Ve onları sonuna kadar iyi mi kullanacağınızı biliyorsanız, bu değerler geliştirilebilir. Iyi mi bulunduğunu görelim.

Not:

1. Bildiri Okuma Durumunu Denetim Edin

Bireysel sohbetlere benzer şekilde, okuma durumunu grup mesajlarında da denetim edebilirsiniz. WhatsApp iki tür teslim raporu gösterir: Teslim edilen ve Okuyan.

Bildiri üyelere iletildiği anda, üyelerin altında adları belirir. Teslim edildi kati teslimat süresi ile etiketleyin. Okundu bilgisi açıksa, mesajı okuduklarında adları Teslim Edildi etiketinden Okunan etiketine göç eder.

Bildiri durumunu görüntülemek için gönderilen mesaja uzun dokunun ve üst çubuktaki daire içine alınmış i simgesine dokunun. Bir sonraki ekranda, teslimat durumunu alacaksınız.

Not:

Whatsapp Grup İpuçları 21
Whatsapp Grup İpuçları 22

2. Hususi Bir Konuşma Başlatın

Bir WhatsApp grubuna girdiğimde, arkadaşlarımdan biri başka bir arkadaşından kendisine hususi olarak bildiri göndermesini istedi. İsmi aramak için tembel bulunduğunu söylemiş oldu, bu yüzden öteki kişiye sordu. Aşağıdaki ipucunu onlarla paylaştım ve bunu baştan beri bilmediklerine şaşırdılar.

Grubun içinden bir grup üyesine hususi bildiri göndermek için sohbette adına dokunmanız yeterlidir. Üç seçenekli bir açılır pencere görmüş olacaksınız: Bildiri, Sesli Arama, Görüntülü Arama. Sohbeti hususi olarak başlatmak için Bildiri’a dokunun.

Whatsapp Grup İpuçları 23
Whatsapp Grup İpuçları 24

3. Kişileri Etiketle

Hususi bir söyleşi başlatmak yerine, bir grup üyesine grubun kendisinde bir şey söylemek istiyorsanız, onları etiketleyebilirsiniz. Bunu yapmak, mesajlarınızın sayısız grup mesajının altına gömülmesini önleyecektir.

Grubu sessize almış olsalar bile ek olarak bilgilendirilecekler. Ve grubu açtıklarında, WhatsApp onları direkt etiketli mesaja götürecektir.

Bir kişiyi etiketlemek için yazma alanına @ yazmanız yeterlidir. WhatsApp tüm üye adlarını gösterecek. Etiketlemek istediğiniz kişinin adına dokunun.

Whatsapp Grup İpuçları 25

4. Grup Mesajlarını Ara

Arkadaşınızın birkaç gün ilkin bir grupta gönderilmiş olduğu oldukca mühim bir mesajı denetlemek istediğinizi varsayalım. Çoğu zaman orijinal mesajı bulmak için tüm mesajlar içinde gezinirdi. Her neyse ki WhatsApp, gruplar ve hatta bireysel sohbetler içindeki mesajları bulmayı son aşama kolaylaştırıyor.

Herhangi bir söyleşi dizisindeki (grup yada hususi) üç nokta simgesinin altında Ara seçeneğini bulacaksınız. Bu özelliği kullanarak eski mesajları bulabilirsiniz.

Whatsapp Grup İpuçları 26
Whatsapp Grup İpuçları 27

Üstüne dokunun ve arama teriminizi ve arkasından Enter tuşuna basın. Sonraki kelimeye geçmek için arama kutusunun tarafındaki okları kullanın.

Whatsapp Grup İpuçları Püf Noktaları 8

5. Bağlantıları ve Belgeleri Arayın

Bağlantıları ve belgeleri aramak için de yukarıdaki yöntemi kullanabilirsiniz, sadece medya için ayrı bir arama düğmesi vardır. Şimdi niçin iki arama düğmesinin bulunduğunu merak ediyor olabilirsiniz.

Sebebi rahat… işleri sizin için daha rahat ve süratli hale getirmek. Mesela, Feysbuk Hikayeleri ipuçları bağlantısını arıyorsanız, direkt Bağlantılar altında arama yapmak mantıklıdır.

Bir grupta medya aramak için şu adımları izleyin:

Aşama 1: Grubu açın ve üst çubuğa dokunun. Arkasından, bir sonraki ekranda Medya etiketine dokunun.

Whatsapp Grup İpuçları 28
Whatsapp Grup İpuçları 29

Adım 2: Belgeler yada Bağlantılar’a ve arkasından sağ üst köşede görünen Ara simgesine dokunun. Arama terimini girin, WhatsApp o terime haiz bağlantıları yada belgeleri anında bulacaktır.

Whatsapp Grup İpuçları 30

Biliyor musun: Android’de silinen mesajları görebilirsiniz. Oku bunu

6. Grup Üyelerini Arayın

Yukarıdaki iki arama özelliğine ek olarak, WhatsApp gruplarında kullanılabilen başka bir arama daha vardır. Grup üyesi aramasından bahsediyoruz.

Bir grup 50’den fazla kişiden oluşuyorsa, belirli bir kişiyi aramak bunaltıcı bir iş olacaktır. Fakat her neyse ki, kurtarmanız için üye arama özelliğiniz var.

Bir grup üyesini bulmak için grubu açın ve üst çubuğa dokunun. Bir sonraki ekranda, katılımcı sayısı etiketinin yanında bulunan ufak Ara simgesine dokunun. Arkasından üyenin baş harflerini girin.

Whatsapp Grup İpuçları 31
Whatsapp Grup İpuçları Püf Noktaları 32

7. Grup Açıklaması Ekle

WhatsApp kısa süre ilkin grup açıklamaları ekleme hususi durumunu tanıttı. Artık mevcut yada yeni gruplarınızı açıklamak için ufak bir izahat ekleyebilirsiniz. İster yönetici ister düzgüsel üye olun, grup açıklamasını değiştirebilirsiniz.

Grup açıklaması eklemek için grubu açın ve üst çubuğa dokunun. Grup açıklaması ekle üstüne dokunun. Arkasından, saklamak istediğiniz açıklamayı girin.

Ustalaşmış İpucu:

Whatsapp Grup İpuçları 33
Whatsapp Grup İpuçları 34

8. Bağlantıyla Çağrı Et

Öteki özellikler benzer biçimde WhatsApp da gruplara katılmayı kolaylaştırdı. Bir çok süre, bir grubun yaratıcısı her insanın kontakt numarasına haiz değildir. Bu benzer biçimde durumlarda, yönetici çağrı bağlantısını öteki üyelerle paylaşabilir ve ondan sonra bağlantıyı daha çok kişiye iletebilir.

Ek olarak Okuyun: Şahıs Eklemeden WhatsApp Mesajları Iyi mi Gönderilir

Bir bağlantı oluşturmak için Grup bilgisi ekranını açın ve Bağlantı yöntemiyle çağrı et seçeneğine dokunun. Bir sonraki ekranda, bağlantının paylaşılacağı ortamı seçin.

Bağlantı kesildiğinde ve başkalarının gruba katılmayı bırakmasını istediğinizde, Bağlantıyı iptal et seçeneğine dokunarak bu ekrandaki bağlantıyı iptal edebilirsiniz.

Whatsapp Grup İpuçları Püf Noktaları 16
Whatsapp Grup İpuçları 17

Not

9. Birden Fazla Grup Yöneticisi Ilave edin

Grup yöneticileri bunun ne kadar kaotik olabileceğini biliyor. Bundan dolayı, birden fazla yöneticiye haiz olmak mantıklıdır.

WhatsApp, varsayılan olarak, yönetici gruptan ayrılırsa yönetici haklarını rastgele bir üyeye aktarır. Sadece yönetici, hakları güvenilmiş olduğu kişiye devretmek için bu özelliği kullanabilir.

Bunu yapmak için Grup informasyon sayfasına gidin ve haklarını devretmek istediğiniz katılımcının adını tutun. Bir açılır menü görünecektir. Grup yöneticisi yap üstüne dokunun. Yönetici haklarını iptal etmek için yöneticinin adını basılı tutun ve Yönetici olarak kapat’a dokunun.

Whatsapp Grup İpuçları 18A

Ek olarak Denetim Edin: Altyazılı Bir Görüntü Iyi mi İletilir ve Öteki Yararlı WhatsApp Yönlendirme Püf Noktaları

10. WhatsApp Gruplarını Sessize Alın

Bunu en sona sakladık. Can bunaltıcı grupların bir parçasıysanız ve devamlı mesajlarını almak istemiyorsanız, onları sessize alabilirsiniz.

Bunu yapmak için, sesini kapatmak istediğiniz grubu basılı tutun yada uzun dokunun ve üst çubukta bulunan Sessiz simgesine dokunun. Alternatif olarak, Bildirimleri sessize al seçeneğini etkinleştirerek Grup informasyon sayfasından da bir grubun sesini kapatabilirsiniz.

Whatsapp Grup İpuçları 35
Whatsapp Grup İpuçları 36

WhatsApp, grupları yalnızca 1 yıllığına sessize almanıza izin verirken, işte onları kalıcı olarak sessize almak için güzel bir numara.

Daha Fazla İpuçları ve Püf Noktaları

Yukarıdaki ipuçları ve püf noktaları yalnızca WhatsApp gruplarında mevcuttur. Bahşiş açlığınız hala doyum olmadıysa, hem bireysel hem de grup sohbetlerinde geçerli olan bu WhatsApp ipuçlarına göz atın.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy