Tüm Kullananların Bilmesi Ihtiyaç duyulan 9 WhatsApp Web İpuçları ve Püf Noktaları

0

[ad_1]

WhatsApp Web, oturum açmak için telefonunuz olduğu sürece, WhatsApp’ı dünyadaki herhangi bir bilgisayarda kullanmanın kolay yoludur. WhatsApp Web’i PC’nizde iyi mi kullanacağınızı öğrendikten sonrasında, bu ipuçları ve püf noktaları platformu kullanmayı daha da kolaylaştıracaktır. .

Artık WhatsApp Web’in yapabilecekleri ve yapamayacakları da dahil olmak suretiyle temellerini bildiğinize bakılırsa, deneyiminizi bazı rahat ipuçları ve püf noktaları ile geliştirmenin zamanı geldi.

1. WhatsApp Web’in Klavye Kısayollarını Öğrenin

Bilgisayarınızda WhatsApp Web’i kullanmanın tüm avantajlarından yararlanmak için bazı klavye kısayollarını öğrenmeniz gerekir. Bunlar sizi her şeyi birazcık daha süratli meydana getiren bir yazma ninjası yapabilir.

İşte WhatsApp Web’de çalışan klavye kısayollarının bir sıralaması:

 • Ctrl + Alt + Üst Karakter + U: Okunmamış olarak işaretle
 • Ctrl + Alt + Üst Karakter + M: Sesini kapatmak
 • Ctrl + Alt + E: Sohbeti arşivle
 • Ctrl + Alt + Geri Al: Sohbeti sil
 • Ctrl + Alt + Üst Karakter + P: Sohbeti sabitle
 • Ctrl + Alt + / (eğik çizgi): Arama
 • Ctrl + Alt + Üst Karakter + F: Söyleşi ara
 • Ctrl + Alt + N: Yeni söyleşi
 • Ctrl + Alt + Üst Karakter + N: Yeni Grup
 • Ctrl + Alt + P: Profil ve Hakkında
 • Ctrl + Alt + , (virgül): Ayarlar

İlgili: WhatsApp Masaüstü: Bilmeniz Ihtiyaç duyulan Her Klavye Kısayolu

2. Klavyeyle Emoji Yazıp Arayın

Anında mesajlaşma, emojiler olmadan tamamlanmamış geliyor. Sadece klavyeden fareye geçmek sonsuza kadar sürer, metin kutusunun tarafındaki emoji simgesine tıklayın ve arkasından doğru emojiyi bulun. Her neyse ki, daha süratli bir WhatsApp Web numarası var.

GÜNÜN YAPILAN VİDEOSU

Düzgüsel metin kutusundayken, şunu yazın : (iki nokta üst üste) ve arkasından ifade etmek istediğiniz duygunun ilk iki harfi. Yazdığınız her harfle değişen eşleşen emojiler için bir uyarı alacaksınız.

:th bunu gösterecek:

:tu bunu gösterecek:

Görüntülenen emojiler içinde geçiş yapmak için klavyenin ok tuşlarını kullanın. Basmak Girmek kabul etmek.

Emojilere, çıkartmalara ve GIF düğmelerine basarak da erişebilirsiniz. Üst Karakter + Sekme herhangi bir söyleşi penceresinde. Bu, emoji simgesini vurgulayacaktır, bundan dolayı Girmek emojileri, çıkartmaları ve GIF’ler menüsünü getirmek için. Basmak Sekme ve Üst Karakter + Sekme üç seçenek içinde gidip gelmek için. Ok tuşlarıyla menüleri içinde gezinin.


Bu, yazmanın oldukça daha süratli bir yoludur ve emojiden İngilizceye lügat hakkında data sahibi olmanıza destek olacaktır.

3. İfadeleri Otomatik Olarak Emojiye Değiştirin (yada Değil)

WhatsApp Web’in en iyi özelliklerinden biri, onları klasik metin ifadelerinden otomatikman dönüştürmek olduğundan, bazı emojilerin yukarıdaki iki nokta üst üste yazma hilesine ihtiyacı yoktur. Yararlı bir redditor, yukarıda resmedilen otomatik dönüştürülmüş ifadelerin tam listesini çıkardı.

Gene, klavye için bu WhatsApp Web kısayollarını öğrenmek, bu tarz şeyleri tertipli olarak uygularsanız yazmanızı oldukça daha süratli hale getirecektir.

Bununla beraber, bu otomatik dönüştürme bazı insanoğlu için can bunaltan olabilir, bu yüzden onları ifade olarak tutmak için kolay bir düzeltme var. Tek ihtiyacınız olan WhatsApp İfade Koruyucu adlı bir kullanıcı yazısı.

 1. Platformlar arası bir kullanıcı komut dosyası yöneticisi olan Tampermonkey’i tercih ettiğiniz tarayıcıya yükleyin.
 2. WhatsApp İfade Koruyucu’ya gidin.
 3. mavi tıklayın Düzenlemek buton.
 4. Tarayıcınızdaki WhatsApp Web sekmesini yenileyin.

Bu, ekranınızda ifade karakterlerini gösterecek olsa da, alıcının onları emoji olarak görmeye devam edeceğini ihmal etmeyin.

4. Aynı Bilgisayarda Birden Fazla WhatsApp Hesabı Kullanın

Bazı kişilerin ayrı WhatsApp hesaplarına haiz iki telefonu vardır yada kim bilir birden fazla WhatsApp uygulamasına haiz bir çift SIM telefon kullanıyorsunuzdur. Bilgisayarınızda iki WhatsApp Web hesabı çalıştırmak istiyorsanız, Chrome’da iki sekme açıp ayrı ayrı oturum açamazsınız.

Birden fazla hesap kullanmanın en iyi WhatsApp Web hilesi, gizli saklı bir pencere yada değişik bir tarayıcı açmaktır. Dolayısıyla, Chrome’da oturum açmış bir hesabınız var ise, Gizli saklı Modda yeni bir pencere başlatın. Alternatif olarak, ikinci bir tarayıcıyı çalıştırabilir ve bunun üstünden WhatsApp Web’e gidebilirsiniz. QR kodunu okumak için öteki hesabınızı kullanarak normalde yaptığınız benzer biçimde oturum açın.

Gizli saklı Modda, otomatikman oturumunuzu kapatmadan ilkin WhatsApp Web’i bir saat kullanabilirsiniz.

5. Mavi Tik Bildirimi Olmadan Mesajları Okuyun

Bu mavi tik işaretlerini etkinleştirdiğiniz sürece, insanoğlu WhatsApp metinlerini tam olarak ne vakit okuduğunuzu görebilir. Bunu dönem dışı bırakmak istiyorsanız, telefonunuzdaki okundu bilgilerini kapatabilirsiniz, sadece bunu aşmak için mükemmel bir WhatsApp Web numarası var.

WhatsApp’ta biriyle konuşuyorsanız ve mesajlarını okundu bilgisi almadan okumak istiyorsanız, şunları yapabilirsiniz:

 1. WhatsApp Web pencerenizde sohbeti açın.
 2. Başka bir program penceresi açın ve arka planda tam WhatsApp Web sohbetini görebilmeniz (yada yan yana yerleştirmeniz) için boyutunu değiştirin.
 3. Yeni pencereye tıklayın ve imlecinizi orada tutun. Bilgisayar değişik bir pencerede çalıştığınızı düşündüğü için bu tehlikeli sonuç adımdır.
 4. Mesajlar, mavi tiklerle okundu olarak işaretlenmeden görebileceğiniz WhatsApp söyleşi penceresine yüklenecektir. Şu anda, çift gri keneler olacaklar. Bu, mesajı aldığınız, sadece okumadığınız anlamına gelir.
 5. Bu tarz şeyleri okundu olarak işaretlemekten memnun olduğunuzda, WhatsApp Web söyleşi penceresini tıkladığınızda bu keneler anında maviye dönecektir.


Bu yöntemin sınırlaması, aynı anda yalnızca bir sohbetin içeriğini okuyabilmenizdir. Sadece dürüst olmak gerekirse, bu WhatsApp Web hilesini ne çoğunlukla kullanmanız gerekecek?

WAToolkit’te Chrome kullanıcıları, WhatsApp Web’e extra özellikler eklemek için mükemmel bir uzantıya haizdir. Yerleşik WhatsApp Web özelliklerine, okundu bilgisini tetiklemeden konuşmaları yeniden okumanıza müsaade eden biri de dahil olmak suretiyle iki mükemmel numara ekler.

 1. Arka plan bildirimleri: WhatsApp’ta yeni bir bildiri aldığınızda, onu okumak için artık WhatsApp Web sekmesine geçmeniz gerekmez. WAToolkit simgesinin rozeti, kaç tane okunmamış mesajınız bulunduğunu gösterir. Simgenin üstüne gelin ve mesajları ana sohbetinizde okunmuş olarak kaydetmeden önizleyebilirsiniz.
 2. Tam genişlikte söyleşi balonları: Varsayılan olarak, WhatsApp bir kişinin söyleşi balonunu söyleşi penceresinin tüm genişliğine yaymaz. Bundan dolayı, geniş masaüstü pencerenizin tek bir satırına kolayca sığacak kadar oldukça satırlı metinler elde edersiniz. WAToolkit, metin balonlarını tam genişliğe değiştirerek bunu düzeltir.


İndirmek: Chrome için WAToolkit (Parasız)

İlgili: Windows 10’da WhatsApp Web ve Masaüstü Bildirimleri Iyi mi Onarılır

7. WhatsApp Web için Karanlık Modu Etkinleştirin

WhatsApp Web’in karanlık modu, uzun süredir halka açık olmayan gizli saklı bir özellikti. Etkinleştirmek için tarayıcı kodlamasıyla uğraşmanız gerekiyordu. Fakat artık durum bu şekilde değil; karanlık mod artık Ayarlar’da mevcut. Etkinleştirmek için:

 1. Tıkla üç dikey nokta Menüyü açmak için
 2. Tıklamak Ayarlar.
 3. Tıklamak Tema.
 4. Seçme Karanlık.
 5. Tıklamak TAMAM.

8. Söyleşi Duvar Kağıdını Değiştirin (ve Doodle’ları Kaldırın)

WhatsApp Web söyleşi pencerelerinizi renklendirmek istiyorsanız, söyleşi duvar kağıdı rengini varsayılan bejden değiştirmelisiniz. Hatta isterseniz WhatsApp karalamalarını arka plandan kaldırabilirsiniz.

 1. Tıkla üç dikey nokta Menüyü açmak için
 2. Tıklamak Ayarlar.
 3. Tıklamak Söyleşi Duvar Kağıdı.
 4. Bir seçin renkli karo.
 5. İsteğe bağlı olarak, işareti kaldırın WhatsApp Doodle’ı ilave edin onları kaldırmak için.

9. WhatsApp Mesajlarınızı Biçimlendirin

Kimi zaman mesajınıza extra bir tesir vermek için biçimlendirme uygulamak isteyebilirsiniz. İster mühim bir şeyi vurgulayın ister güldürü tesiri olsun, aşağıdaki kısayolları kullanarak söyleşi mesajlarınızı WhatsApp web’de hızla biçimlendirebilirsiniz:

 • Gözü pek: Yıldız işareti koyun
 • metnin her iki tarafında.İtalik
 • : Metnin her iki yanına bir alt çizgi (_) koyun.üstü çizili
 • : Metnin her iki tarafına ortalama işareti (~) yerleştirin.monouzay

: Metnin her iki tarafına üç ters tik (“`) yerleştirin.

Daha Fazla WhatsApp İpuçları ve Püf Noktaları Alın

Tüm bu ipuçları ve püf noktaları, WhatsApp Web’i bir masaüstü bilgisayarda kullanmanızı gerektirir. Chrome ve Firefox benzer biçimde herhangi bir popüler web tarayıcısında eşit derecede iyi çalışır.

Şüphesiz, telefonunuzda da WhatsApp’ı bol miktarda kullanıyorsunuz. Söyleşi gizliliğini çoğaltmak ve görüntülerin kaydedildiği yeri denetlemek benzer biçimde orada kullanabileceğiniz oldukça sayıda ipucunu kaçırmayın.

Leave A Reply