Türk ordusuna iftira atan Şebnem Korur Fincancı’ya söyleyecek sözümüz yok mu?

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı, terör örgütü PKK’nın kanalında katılmış olduğu canlı yayında, Türk Silahlı Kuvvetlerini ‘kimyasal tabanca’ kullanmakla suçlamış, peşinden ise her kesimden büyük tepki görmüştü. İnternethaber Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık, bu açıklamayı ve sonrasında yaşanmış olan süreci yorumladı.

Abone ol

Türk Silahlı Kuvetleri’nin terörle mücadelesi sürerken, Edirne’de hapis yatan Selahattin Demirtaş, skandal bir paylaşım yapmış oldu. Türk Ordusu’nun kimyasal tabanca kullandığına ilişkin duyum aldığını belirten Demirtaş, bu iddianın araştırılmasını istedi.

PKK’nın gösterim organına bağlanıp konuşmuştu

Selahattin Demirtaş’ın twiti sonrası Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı PKK’nın gösterim organına bağlandı ve Selahattin Demirtaş’ın iddiasının doğru bulunduğunu söylemiş oldu. Şebnem Korur Fincancı’yı CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu takip etti. Tanrıkulu, Meclis araştırması için harekete geçti. Tüm bu detaylar Türkiye’nin gündemine otururken, Türk Silahlı Kuvvetleri izahat üzerine izahat yapmış oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da mevzuyla ilgili soruşturma başlatıldığını belirterek tepki gösterdi. Hadi Özışık mevzuya ilişkin düşüncelerini ve tepkisini youtube kanalında deklare etti.

HADİ ÖZIŞIK’IN YOUTUBE KANALINDAN PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy