Twitter, Ustalaşmış Hesaplarda ‘Konum Spotlight’ Modülüne Erişimi Genişletiyor

[ad_1]

Twitter’daki markalar için iyi haber – şimdi, Türkiye’deki tüm işletmeler ABD, İngiltere, Kanada ve Avustralya Yapabilmek işletme hesaplarına yeni bir ‘Konum Spotlight’ modülü ekleyinkonum bilgilerini, emek harcama saatlerini ve ek kontakt yöntemlerini ihtiva eder.

Bu örnekte Twitter for Business sayfasında görebileceğiniz benzer biçimde, Spotlight modülü, ana profil bilgilerinizin altında ve tweet’lerinizin üstünde ayrı bir bölümde bir takım ek işletme bilgisi öğesi ihtiva eder.

Modül, uygulama içinde ücretsiz bir şekilde tüm işletmeler tarafınca kullanılabilen Twitter’ın Ustalaşmış Profiller seçeneğinin bir parçasıdır.

Seçeneğin ilk testi başladıktan sonrasında Twitter, Ustalaşmış Profil araçlarını yavaş yavaş genişletiyor geçen yıl nisan ayında, seçilen markaların beta programında yer almasıyla. Twitter sonrasında daha çok işletmeyi kaydolmaya çağrı etmeye başladı. tüm müracaat sahiplerine açılması eylülde.

Artık hesap seçenekleriniz vasıtasıyla bir Ustalaşmış Profil’e dönüşebilirsiniz, böylece ustalaşmış bir varlığa geçmek için Twitter’ın tam onay sürecinden geçmeniz bile gerekmez.

Konum Spot Işığı modülü, Twitter’ın markaların uygulamadaki varlıklarını en üst düzeye çıkarmasına destek olmak için geliştirdiği birkaç yeni öğeden biridir. Bu, marka varlığınıza daha ustalaşmış bir görünüm kazandırmanın kolay bir yoludur, bununla beraber insanların iletişime geçmesine destek olacak daha çok informasyon sağlar ve bu da uygulamadan daha çok potansiyel satın alan oluşturabilir.

Twitter Konum Spot Işığı

(Not: Burada bahsedilen ‘Shop Spotlight’, Twitter’ın şu anda yalnızca ABD’de belirli markalar tarafınca kullanılabilen, tekrardan adlandırılan Mağaza modülüdür).

Bekleyen Elon Musk devralımı göz önüne alındığında, Twitter’ın Ustalaşmış araçlarıyla nereye gitmeyi düşündüğü her insanın tahminidir, Twitter bile muhtemelen belirsizdir. Bazıları, Twitter’ın Feysbuk yolunu izleyebileceğini ve sonunda daha çok markayı reklamlar için ödeme halletmeye zorlamak için ticari hesapların erişimini kısıtlayabileceğini düşünüyor.

Twitter’da bu pek ihtimaller içinde görünmüyor, sadece profilinizi dönüştürerek, platformun stratejik değişikliklerinin bir sonucu olarak algoritmik tesirleri riske atabilme riski vardır.

Sadece, istediğiniz vakit kişisel bir hesaba geri dönebilirsiniz ve Twitter’ın – en azından şu anda – işletmeleri bu değişikliği halletmeye zorlayan kuralları yoktur.

Bu yüzden, işletmeniz için daha çok kontakt noktası sağlayarak iyi bir seçenek olabilir.

Twitter profilinizi Ustalaşmış Hesaba dönüştürmek için:

  • Uygulamadaki Ana Sayfa vakit akışınızdayken profil ayarlarınıza gidin yada kenar çubuğunu kaydırarak açın. Kenar çubuğundaysanız, “Profesyoneller için Twitter” sekmesini görene kadar kaydırın ve seçin. Profil ayarlarınızdaysanız, “Profesyonele Geç” seçeneğini görene kadar kaydırın ve seçin
  • Dönüşüm akışına girdikten sonrasında “Başlayın”ı seçin
  • Ustalaşmış Hesabınız için bir kategori seçin ve “İleri”yi seçin
  • “İş” yada “Oluşturucu”yu seçin ve “İleri”yi seçin
  • Tebrikler! Artık Twitter’da Profesyonelsiniz!

hakkında daha fazlasını okuyabilirsiniz Twitter’ın Ustalaşmış Hesapları dönüştürme süreci burada.

Comments are closed.