Ürününüzü Tanıtmak İçin Instagram Reklamlarını Kullanmanın 5 İpucu

0

[ad_1]

Ürününüzü toplumsal medya platformunda tanıtmanın süratli bir yolunu arıyorsanız, Instagram muhtemelen sizin için en iyi yerdir. Uygulama, kullananların fotoğraf ve videoları paylaşmasına ve bu tarz şeyleri “Instagram Hikayesi” olarak adlandırılan tek bir gönderide birleştirmesine olanak verecek şekilde tasarlanmıştır.

Instagram Hikayeleri, 10 saniye uzunluğunda 360 aşama fotoğraf yada videolardır, bundan dolayı anlık bir tanıtım fırsatı arıyorsanız, istediğiniz kesime ulaştıysa, o vakit size destek olacaktır. Instagram’da takipçi kazan. Fakat endişelenme; Burada sizi direkt başarıya götürecek beş ipucumuz var!

1. Ürününüzü Görsel Bir Öykü Yapın:

Ürününüzü gönderilere ve Instagram Hikayelerine dahil etmenin kafi bulunduğunu düşünebilirsiniz, sadece daha geniş bir kesime ulaşmak istiyorsanız hakikaten kutunun haricinde düşünmelisiniz. Iyi mi ve niçin yaratıldığına dair fotoğraflarla ürününüz hakkında bir öykü oluşturabilirsiniz. Bu, Instagram gönderilerinize başka bir katman ekler, böylece onları öteki gönderilerinizle beraber etiketlemezsiniz.

Nihai ürünü tasarlamanın ve üretmenin sahne arkası fotoğraflarını bile ekleyebilirsiniz – insanoğlu şirketleri yakından incelemeye bayılır!

2. Bir Hashtag kullanın:

Ürününüzün aslına bakarsan kendine özgü hashtag’i olmasına karşın, o belirli niş içindeki en popüler hashtag olmayabilir. Yalnız benzer ürünleri araştırarak hangi hashtag’lerin hedef kitleniz için daha çekici olacağını öğrenebilirsiniz. Mesela, yeni bir kozmetik ürün serisi piyasaya sürüyorsanız, Instagram’da en popüler makyaj etiketlerini arayın ve peşinden kendinizinkini arayın.

Sizinle aynı yada benzer hashtag’leri kullanan başka bir şirket var ise, yorum yaparak ve fotoğraflarını beğenerek Instagram takip edeni kazanabilirsiniz. Netice: Ürününüz, bununla birlikte alan kişi olmakla ilgilenen potansiyel olarak binlerce insandan da ilgi görecek!

3. Bir ‘Hakkımızda’ Hikayesi Yaratın:

Ürününüzü tanıtan hikayeler oluşturarak Instagram’da daha geniş bir erişim elde etmenin en iyi yollarından biri, insanlara ürün hakkında informasyon vermektir! Ürününüzü neyin benzersiz kıldığını özetleyen bir video hazırlayarak, müşterilerle tamamen yeni bir halde bağlantı kurabileceksiniz. İnsanlar, işletmelerin ürünlerini ve değerlerini açıkladığını görmeyi sever, bu yüzden bu onların sizin hakkınızda daha çok informasyon edinmek istemesini elde edecektir.

Ürününüzün önemini gösteren hikayeler paylaşarak müşterileriniz için iyi mi yukarıda ve öteye gittiğinizi gösterin. Bir Instagram Öyküsünü tanıtmak için kullanmanın bir başka mükemmel yolu da ürünün iyi mi yapıldığını yada iyi mi tasarlandığını birazcık trajik bir halde fotoğraf ve videolarla göstermektir.

4. Web Sitenizi Reklamlarla Güncelleyin:

Hikayeler, Instagram’da daha geniş bir erişim sağlamak için harikadır, sadece yalnızca birkaç saat yayında bırakılırlar. Sadece, Instagram sayfanızı aslına bakarsan ziyaret ettikten sonrasında hedef kitlenizi meşgul etmek istediğinizi varsayalım.

Bu durumda, ürününüzü Instagram’da tanıtın web sitenizin bir bölümünü direkt Instagram gönderisine bağlanan reklamlarla güncelleyerek. Bu gönderiyi ek olarak sattığınız ürünlerle aynı ürün grubundaki yeni ürünleri göstermek için de kullanabilirsiniz, böylece müşterileriniz yakında nelerin geleceğini görebilir ve gelecekte sipariş verme mevzusunda daha heyecanlı olacak!

5. İşletme Simgesini Kullanın:

Bu, öteki herhangi bir toplumsal medya platformunu kullandığınız benzer biçimde çalışır. Instagram’a kaydolun ve peşinden işletmeniz için bir hesap oluşturun. Peşinden, bir kullanıcı adı oluşturabilir ve gönderileri derhal kendi kişisel hesabınıza yüklemeye başlayabilirsiniz. Temel fark, bireysel bir kullanıcının profilini yada bir işletme profilini seçebilecek ve her ikisini de aynı gönderide kullanabilecek olmanızdır!

Bu stratejinin son aşama etkili olduğu kanıtlanmıştır, bundan dolayı hashtag’i birden fazla kişinin kullanmasına izin verir, böylece ürününüzü tanıtabilir ve genel olarak hesaplarıyla tutarlı bir görünüm sürdürebilirler. Hemen sonra bu kullanıcılardan birini seçebilir ve yaptıklarından haberdar olmak için onları takip edebilirsiniz.

Çözüm:

çoğaltmak için bu ipuçlarını ve püf noktalarını kullanabilirsiniz. Instagram takip edenleri, aşağıdakileri aklınızda tutmanız gene de önemlidir. Hedef kitlenize hesabınızın amacını söyleyebilir ve belirli bir alan kişi türünü hedefleyebilirsiniz sadece spam göndermeyin, bundan dolayı bu tam bir geri dönüş olacaktır.

Bu uygulamada bir içerik denizinde yitmek için oldukça fazla şirket var, bu yüzden insanların yenilikleri görmek için geri gelmesini sağlayacak benzersiz ve ilgi çekici materyaller yarattığınızdan güvenli olun.

Leave A Reply