Vural Avar cezaevinde hayatını kaybetti 28 Şubat hükümlüsüydü

28 Şubat Davası’nda yargılanan emekli korgeneral Vural Avar dün hayatını kaybetti. 84 yaşındaki Vural Avar’ın, bir süredir demans hastalığı bulunuyordu.

Abone ol

28 Şubat davasında yaşam boyu hapis cezasına çarptırılan emekli korgeneral Vural Avar’ın dün gece cezaevinde kalmış olduğu odada vefat etmiş olduğu öğrenildi.

Emekli generallerden Erol Özkasnak, Hakkı Kılınç ile aynı odada kalan 84 yaşındaki Avar, uzun süredir demans hastalığı çekiyordu. Nerede bulunduğunu bilmeyen, ilaçlarını almayan agresif hareketlerde bulunan emekli korgeneralin kısa süre ilkin de kaburgası kırılmıştı.

Vural Avar cezaevinde hayatini kaybetti 28 Subat hukumlusuydu

28 Şubat davasıyla ilgili olarak 14 şahıs ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmış, bunlardan Çevik Bir, Çetin Saner, Aydan Erol hastalıkları sebebiyle tahliye edilmişlerdi.

Avar’ın vefatıyla cezaevinde 28 Şubat hükümlülerinden 10 şahıs kaldı.

Demans hastalığı:

Demans tek bir hastalık adı olmayıp, hafıza ve benzeri zihinsel yeteneklerin bozukluğu ile tanım edilebilecek bir bulgudur. Demans; bellek ve düşünme kabiliyeti, dikkat ve karar alma, dil ve konuşma merkezindeki bozulmalarla kendini izah edebilir. Bu hastalıkların hepsi beyinde bir ekip değişikliklere niçin olarak hastalıklara ilişkin özgü bulguları ortaya çıkarır.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy