Walmart, Soğuk Toplumsal Medya Yanıtından Sonrasında Juneteenth Dondurmasını Çekti

0

[ad_1]

Üst çizgi

Walmart, tatili köleleştirilmiş Afrikalı-Amerikalıların kurtuluşunu anma kisvesi altında dondurmayı pazarlamak için bir pazarlama taktiği olarak kullandığı için toplumsal medyada tepki çektikten sonrasında Junteenth dondurmasının piyasaya sürülmesinde geri adım atıyor.

Ana unsurlar

Kırmızı kadife ve peynirli kek aromalı dondurma, “Afrika-Amerikan kültürünü, kurtuluşunu ve kalıcı umudu paylaşın ve kutlayın” şeklinde etiketlendi.

Günlük Şov muhabiri Roy Wood Jr., olanlar arasındaydı. dürttü Dondurma ve markalı parti dekoru ile Juneteenth tatilinden yararlanan Arkansas merkezli büyük kutu mağazası.

Walmart, Forbes’un yorum talebine derhal cevap vermedi.

Mühim Alıntı

Walmart, Fox istasyonlarına gönderilen bir açıklamada, “Birkaç öğenin bazı müşterilerimiz için kaygı yarattığına dair geri bildirim aldık ve içtenlikle özür diliyoruz” dedi. “Çeşitlerimizi gözden geçiriyoruz ve uygun olan ürünleri kaldıracağız.”

Anahtar Arka Plan

Juneteenth, Afro-Amerikan Kurtuluş Günü olarak tanınan 19 Haziran’dır ve ABD Birleşik Devletleri’nde köleliğin sonunu anmak için bir gündür. Kökeni, Teksas’taki köleleştirilmiş Amerikalıların özgür olduklarını öğrendiklerinde Teksas, Galveston’a kadar uzanıyor. Başkan Joe Biden, Juneteenth’i geçen Haziran ayında federal dinlence olarak imzaladı.

Teğet

Walmart daha ilkin toplumsal medya eleştirileri altında ezilmişti ve bazı toplumsal medya kullanıcıları bu ifadenin “ırksal eşitsizliğin acı gerçekliği” ile alay ettiğini vurguladığında, “All Lives Matter” etiketli ürünlerin satışını durdurarak İnternet tepkisiyle işaretlenen ürünleri kaldırmıştı. Walmart, gömleğin kökeni için üçüncü taraf satıcıları işaret etti. CNN’ye bakılırsa, üçüncü taraf satıcıların Walmart.com’da satılmak suretiyle onay için bir takım kritere dayalı bir incelemeden geçmesi gerekiyor.

Daha çok okuma

Walmart, toplumsal medya tepkisinden sonrasında Juneteenth dondurmasını çekiyor (The Hill)

Bir rapora bakılırsa Walmart, ağır bir tepki aldıktan sonrasında Juneteenth anısına meydana getirilen dondurmayı hatırlıyor (Business Insider)

Leave A Reply