West Midlands chip mağazası bir TikTok sansasyonu | Toplumsal medya

0

[ad_1]

Oldukça niçin başladı, kimse tam olarak güvenilir değil.

Bununla beraber, açık olan şu ki, Midlands’daki hiçbir şeyden şüphelenmeyen bir çip dükkanı, toplumsal medya sitesi TikTok yardımıyla artık “viral hale geldiğini” iddia edebilir.

Coventry’deki Binley Mega Chippy çalışanları, son günlerde Birleşik Krallık’ın her yerinden ve yurtdışından müşteriler gelmeye başladığında bir şeylerin ters gittiğini fark etti.

Dundee’den gelen minibüs vardı, arkasından Essex ve Portsmouth’tan aileler. Biri Portekiz’den uçtu. Bir diğeri Avustralya’dan indikten sonrasında doğruca oraya gitti.

Ziyaretçiler, TikTok’ta gösterilen ve şimdi yarım milyondan fazla kez izlenen akılda kalıcı bir müzik videosu tarafınca fast food restoranına çekiliyor şeklinde görünüyor.

Dükkanın sahibi Kamal Gandhi, “Ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok” dedi. “Perşembe yoğun olmaya başladı ve ön taraftaki insanların fotoğraf çektiklerini fark ettim. Ben de ‘insanoğlu ne yapıyor?’ dedim.

“Yiyecekleri seven mahalli birinin şarkıyı yaptığını ve viral hale geldiğini varsayıyoruz.”

Şarkı yalnız başlangıçtı. Binley Mega Chippy remikslerini, incelemelerini ve restoranın 4,99 £ “Morbius Meal”ine hususi bir odaklanmayı ortaya çıkardı.

Bu, balık ve patates kızartması, duygusal bezelye ve bir kutu gazlı içecekten oluşur.

Pazartesi sabahı dükkanın önünde sıraya girerek açılmasını bekleyen insanoğlu vardı ve bir çok genç, çarpıcı kırmızı ve sarı işaretinin altında fotoğraflar için poz veriyordu.

Yaşları 16 ve 15 olan Ellie ve George Foster, Nottinghamshire’daki Huthwaite’den Binley Mega Chippy Mega Fan T-shirtleriyle gezi ettiler.

“TikTok’ta gördük. Oldukça rastgele ve onu gülünç icra eden da bu,” dedi Ellie.

“Geldiğimizde giymemiz için t-shirtler yaptık, bizlere bir şişe parasız limonata ve yanlarında fotoğraf verdiler.

Normalde balık ve cips insanı değilim fakat Binley Mega Chippy için birazcık yemem gerekiyordu.”

Kardeşlerin anası Claire, “Yarı sömestrde yapmak istedikleri tüm şeyler içinde bu listenin başındaydı” dedi. “Denize gidebilirdik fakat hayır, Binley Mega Chippy’ye gitmek istediklerini söylediler.”

18 yaşındaki Taylor, 18 yaşındaki Angus ve 19 yaşındaki Amir, chippy’nin yemeklerinden bazılarını tatmak için Londra’dan gezi etti.

Taylor, “Bu sabah bir telefon görüşmesinde Binley Mega Chippy hakkında gülüyorduk ve birimiz ‘gitmeli miyiz?’ dedik” dedi. “Bence bu oldukça rastgele olan şeylerden biri, gülünç. Şarkıyı kendileri bile yapmadılar ve oldukça fazla parasız tanıtımları var.”

Parasız günlük bültenimiz First Edition’a kaydolun – hafta içi her sabah saat 07:00’de

Dükkanın çalışanları, işlerinin reklamını yapmak için toplumsal medyayı asla kullanmadıkları için bilhassa şaşkındı.

Dükkanı sekiz ay ilkin satın alan Gandhi, “TikTok yapmıyoruz, Twitter yapmıyoruz” dedi, sadece chippy on yıldan fazla bir süredir orada duruyor.

“Yakınma etmeyeceğiz. Daha çok sipariş vermeliyiz bundan dolayı bu şekilde kalırsa baş edemeyiz. Haftanın iyi mi geçtiğini görmemiz gerekecek, hazırlıklı olmalıyız, yiyeceğimizin bitmesini istemiyoruz. Tüm mensubu getirmek zorunda kalıyoruz.

“Yeniliğin tesirini yitireceğini düşünüyorum, bunu biliyoruz. Fakat asla bilemezsiniz, yaz süresince devam edebilir.”

Pazartesi günü gelen bir müşterinin kendisine Avustralya’nın Sidney kentinden uçtuğunu ve Binley Mega Chippy’ye gelmek için doğruca bir kiralık otomobile atladığını söylemiş oldu.

“Portsmouth, Essex, Dundee’den insanlarımız oldu. Pazar günü kapalıydık ve hala dışarıda fotoğraf çeken bir sürü insan vardı. Dışarıda 30 vasıta vardı” dedi.

“Hepsi gençler. Bir çok insan yalnız cips ve köri sosunu tecrübe etmek ister. Sadece biz yalnız tüm müşterilerimizi tertipli olarak mutlu etmek istiyoruz.”

Üvey kız kardeşi Gracie Charlton ile beraber gelen 11 yaşındaki Olivia Taylor, “Surrey’de yaşayan arkadaşlarımdan biri hakkaten gelmek istediğini söylemiş oldu, ben de gelip onun için fotoğraf çekeceğimi söyledim” dedi. , Warwick civarlarındaki Hatton’dan. “Şarkı her yerde, çılgınca.”

Anne Rachel Charlton, “Kesinlikle komik, hepsi TikTok’a kafayı takmış durumda” dedi. “Dün bir dağ bisikleti yarışı için Galler’in en derin, en karanlık ortasındaydık ve insanların bunun hakkında konuştuğunu duyabiliyorduk. Bu yüzden yalnız gelmek zorunda kaldık.”

Leave A Reply