West Springfield Ortaokulu toplumsal medya üstünden ateş açmakla tehdit etti; Cuma günü polis varlığını artıracak


Polisin, West Springfield, Massachusetts’teki West Springfield Ortaokulu’nu hedef alan toplumsal medya üstünden meydana getirilen bir ateş etme tehdidini araştırmış olduğu bildiriliyor.

Snapchat üstünden gönderilen mesajların görüntüleri Perşembe gecesi West Springfield Topluluk Forumu Feysbuk grubunda göründü ve Cuma günü ortaokulu “vurma” tehdidini gösterdi.

Western Mass News’e gore, West Springfield Polisi mesajları araştırıyor ve Cuma günü ortaokulda olacak.

Bölge Müfettişi Tim Connor ağa verdiği demeçte, hem ortaokul hem de West Springfield Lisesi’nin binada aslına bakarsan okul kaynak görevlileri bulunduğunu söylemiş oldu. Mesajları gönderilmiş olduğu anlaşılan kişinin adının okul bölgesindeki bir öğrencininkiyle eşleşmediğini söylemiş oldu.

Salı günü Teksas’ta bir ilkokulda silahlı bir kişinin 19 öğrenciyi ve iki öğretmeni vurmasından bu yana, ülke genelindeki okullar ihtimaller içinde tehditlere karşı gerilmiş bir halde uyarıldı. Bu, 2012’deki Sandy Hook İlkokulu katliamından bu yana en kanlı okul saldırısıydı.

Perşembe günü polis, Haverhill Lisesi’nde tehditler savurarak okulun soyutlama edilmesine yol açan bir öğrenciyi tutukladı.

İlgili İçerik:

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy