Weston-super-Mare anası bir işaret dili devrimine öncülük ediyor

[ad_1]

Kızıyla işaret dilini kullandıktan sonrasında insanların Makaton’u anlamalarına destek olmak için eğitim videoları hazırlayan bir anne, Başbakan’dan prestijli bir ödül kazanmıştır. Weston-super-Mare’den Nikki Holt, Down Sendromlu kızının dil programını kullanmasından sonrasında ‘Lucunda ile Makaton’ dizisine başladı.

Nikki, karantina esnasında Matakon öğretmeni olmak için eğitim aldı. Makaton, insanların yazışma kurmasına destek olmak için konuşmanın yanı sıra işaret ve sembolleri kullanan bir dil programıdır.

Konuşma dilini desteklemek için tasarlanmıştır ve bilhassa hitabı olmayan yada hitabı net olmayan küçüklere destek olabilir. Nikki şimdi insanların Makaton’da hayvanlar, senenin ayları ve dini bayramlar da dahil olmak suretiyle kelimeleri ve adları iyi mi ileteceklerini anlamalarına destek olmak için binlerce video ve etkileşimli eğitim hazırladı.

DEVAMINI OKU: Weston-super-Mare’de devasa yeni interaktif spor barı açılıyor

Tamamı YouTube’da bulunan videoları ve eğitimleri 125.000’den fazla görüntüleme aldı. Nikki, “Makaton, Lucinda’ya oldukca destek oldu.

“Görsel bir öğrenici, bu yüzden Makaton kuvvetli yönleriyle muhteşem çalışıyor. Onunla gurur duyuyorum.

“Lucinda’ya yardım etmiş olduğu şeklinde başkalarına da yardım edebilmek istediğim için karantina esnasında Makaton Eğitmeni olmak için çalıştım. Birkaç senedir tabela videolarımızı çekiyoruz ve o bu tarz şeyleri yapmayı oldukca seviyor.”

Nikki, Başbakan Boris Johnson’ın günlük Points of Light ödülüne layık görüldü. Weston-super-Mare Milletvekili John Penrose, Nikki’yi başkalarına yardım etme çalışmalarından dolayı övdü.

Dedi ki: “Weston, zamanını ve kabiliyetlerini Makaton işaret dilini tanıtmak ve açıklamak için yüzlerce video meydana getirmeye harcayan Nikki ile inanılmaz gurur duyabilir, böylece daha çok insan onu kullanan aile üyeleri, komşular yada iş dostlarıyla yazışma kurabilir. Videolar, her insanın her an her yerden erişebileceği bir YouTube kanalında içeriyor ve faydalar, Nikki’nin videolarda onunla beraber oynayan kızı Lucinda ile olan güzel bağından açıkça görülüyor.

“Başbakan’ın Nikki’nin çalışmalarının ne kadar mühim bulunduğunu anlamasına sevindim ve bu ödülün YouTube Kanalına daha da fazla farkındalık getirmesini umuyorum.” Nikki, ilk olarak Nisan 2014’te, yaşadıkları yerde fark yaratan seçkin fertleri ödüllendirmek için başlatılan, Başbakan’ın Birleşik Krallık’taki günlük Points of Light ödülünü alan 1921’inci şahıs oldu.

DAHA FAZLA OKUYUN: Weston-super-Mare sahilinde inşa edilecek devasa sanat enstalasyonu

Her gün, ülkenin herhangi bir yerinden birileri, koronavirüs pandemisi süresince topluluklarına iyi mi hizmet ettikleri ile tanınan yüzlerce gönüllü de dahil olmak suretiyle başarılarını kutlamak için ödülü almak suretiyle seçiliyor.

En büyük haberler düştüğünde daha azca reklam ve uyarı içeren en iyi haberlerimizi mi istiyorsunuz? Uygulamamızı şuradan indirin: iPhone yada Android

Comments are closed.