WhatsApp: 10 Yararlı İpuçları ve Püf Noktaları


WhatsApp, dünyanın en fazlaca kullanılan söyleşi uygulamalarından biridir. İnsanların anında mesajlaşma yöntemiyle ücretsiz bir şekilde söyleşi etmesine ve bir kuruş ödemeden görüntülü ve sesli arama yapmasına olanak tanır. Uygulama geniş işlevselliğe haizdir, sadece bazı özellikler birazcık gizlidir ve derhal görünmeyebilir. Mesajlara yıldız eklemekten durumunuzu gizlemeye kadar, sizi kısa sürede bir WhatsApp uzmanı meydana getirecek bazı kolay ipuçları ve püf noktaları göstereceğiz.

Grup sohbetleri ve Yayınlar

broadcasts vs groups 1
Sohbetler sekmesinde her ikisini de görmüş olacaksınız. Gösterim listeleri ve Yeni Grup sohbetlerinizin en üstünde listelenir. Kullanabilirsiniz Gösterim listeleri aynı anda birden fazla kişiye bildiri göndermek için Kullan Yeni Grup grup oluşturmak ve aynı anda birden fazla kişiyle söyleşi etmek istediğinizde seçenek. Gösterim tek seferliktir ve mesajı alan kişileri gruplandırmaz. Aradaki fark, bir yayınla aynı anda birkaç kişiye bireysel bildiri gönderiyorsunuz ve gruplarla herkesi bir arada gruplandırıyorsunuz ve hepimiz mesajları görüp cevaplayabiliyor.

WhatsApp’ı web’de yada masaüstünde kullanın

WhatsApp, mobil uygulamanızda gördüğünüzü yansıtan bir destek masaüstü uygulamasına haizdir. Buna erişmek için şuraya gidin: Ayarlar > WhatsApp Web/Masaüstü. Uygulama sonrasında bir QR kodunu taramak için kameranızı kullanır. Akıllı telefonunuzu monitörünüze tutun, kodu tarayın ve uygulamanın sohbetinize devam edebileceğiniz hesabınızda oturum açmasına izin verin. WhatsApp’a resmi web uygulamasını kullanarak erişebilir yada direkt masaüstünüze indirebilirsiniz. Daha fazlası için WhatsApp Web’in iyi mi kullanılacağına ilişkin kılavuzumuzu da okuyabilirsiniz.

Son Görülmeyi, Profil Fotoğrafını ve Durumu Gizle


Birazcık daha mahremiyet istiyorsanız, son olarak görüldüğünüz yerin vakit damgasını, profil fotoğrafınızı yada durumunuzu gizleyebilirsiniz. Bu seçeneklere erişmek için şuraya gidin: Ayarlar > Hesap > Gizlilik. Burada, isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz hepimizsenin kişileryada asla kimse Yukarıda belirtilen detayları görebilmek için.

Sohbetlerinizi arşivleyin ve sonrasında görüntüleyin

Birden fazla söyleşi diziniz var ise, sonrasında kolay erişime izin vererek en önemlilerini devamlı arşivleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, sola sürükle herhangi bir sohbette ve seç Arşiv. Arşivlenmiş sohbetlerinizi görmek için sohbetler sekmesindeyken aşağı kaydırmanız yeterlidir. Bir kez orada göreceksin Arşivlenmiş Sohbetler arama çubuğunun üstünde.

Mesajınızın okunup okunmadığını iyi mi anlarsınız?

whatsapp read checks
Söyleşi ederken, mesajlarınızın yanında onay işaretleri görmüş olacaksınız. Gri bir onay işareti, mesajınızın göndermiş olduğu ve iki gri onay işareti, mesajınızın göndermiş olduğu ve teslim edilmiş olduğu anlamına gelir. İki mavi onay işareti görürseniz bu, mesajınızın okunduğu anlamına gelir.

Bir grubu yönet


Bir grup sohbetiniz var ise ve daha çok seçeneğe erişmek istiyorsanız, grubun adına dokunun. bu açılacak Grup Detayları, daha çok kontrole haiz olduğunuz yer. Burada, grupta paylaşılan bağlantıları, medyayı yada belgeleri tek tek görebilirsiniz. Ek olarak geçmişte yıldız eklediğiniz mesajları görebilir, o gruptan gelen bildirimleri bir yıla kadar sessize alabilir ve gelen medyayı kaydetmek isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Yeni bir katılımcı eklemek yada o grubun bağlantısını birine göndermek istiyorsanız, aşağı kaydırırsanız her ikisini de yapma seçeneğini görürsünüz.

Bir kişiyi engelle

Bir kişiyi engellemek ilk başta birazcık gizemli görünebilir, sadece düşündüğünüz kadar zor değildir. Bu şekilde yaparak, kişinin adına dokunun sohbetin en üstünde. bu açılacak İletişim detayları. Bir kez orada, simgesine dokunun. Bu Kişiyi Engelle alttaki seçenek. Ek olarak, kişileriniz içinde birisini şuraya giderek engelleyebilirsiniz: Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Engellendi ve söz mevzusu kişiyi ilave ederek.

mesaja yıldız ekle

Bilhassa uzun bir grup sohbetiyse yada uzun bir söyleşi oturumunun bir kısmına süratli bir halde ulaşmak istiyorsanız, bir mesaja yıldız eklemek isteyebilirsiniz. Bu şekilde yaparak, bas ve basılı tut Aldığınız herhangi bir bireysel bildiri, arkasından sol taraftaki yıldız. Yıldızlı mesajlarınıza erişmek için şuraya gidin: Ayarlar sekmesi > Yıldızlı Mesajlar. Bir mesajın yıldızını kaldırmak istiyorsanız, bas ve basılı tut mesajı seçin ve yıldıza yine dokunun.

sohbetlerinizi yedekleyin

whatsapp icloud backup

Mesajlarınızı yedeklemek için şuraya gidin: Ayarlar > Sohbetler > Söyleşi Yedeği. Burada, bir planlayabilirsiniz Otomatik yedekleme bu, günlük, haftalık yada aylık yedeklemeler oluşturmanıza olanak tanır. Yazılım, verilerinizi iCloud’a yada Google Drive’a gönderir, şu demek oluyor ki WhatsApp’ı tekrardan yüklediğinizde mesajlarınızı kolayca geri yükleyebilirsiniz. Sadece, iCloud yada Google Drive’dayken yedeklemenin uçtan uca şifrelemeyle korunmayacağını ihmal etmeyin.

Veri kullanımınızı en aza indirin

Bir ton veri kullandığınızı fark ederseniz, bunu şuraya giderek denetim edebilirsiniz: Ayarlar > Veri ve Depolama Kullanımı. Burada, medya ve belgelerin Wi-Fi ağınız mı, hücresel ağınız mı yoksa hiçbir ağınız üstünden mi indirilmesini istemediğinizi seçebilirsiniz. WhatsApp’ı ilk olarak arama için kullanıyorsanız, açabilirsiniz. Düşük Veri Kullanımı aramalar esnasında kullanılan veri miktarını en aza indirmek için. Kişilerinizden hangisinin size en fazla veri gönderdiğini görmek için ağ kullanımınızı ve kullanıcıya nazaran depolama kullanımını da seyredebilirsiniz.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy