WhatsApp ipuçları: Sizi söyleşi uygulaması uzmanı meydana getirecek 10 numara

[ad_1]

Hepimiz WhatsApp kullanıyor. Sadece bazıları bunu ötekilerden daha iyi kullanır. Onu daha iyi bilirler, gizli saklı kodlarını bilirler, aşikar olmayan ayarları bilirler. Daha azca malum özelliklerini biliyorlar. Ve bir tek oldukça yaygın olmayan yolları bilmekle kalmıyorlar, hem de bu bilgiyi WhatsApp’ı daha verimli, daha güvenli ve kimi zaman daha keyifli bir halde kullanmak için kullanıyorlar.

Bu, bir çok insanoğlunun kullandığından değişik. 2009’da piyasaya sürülmesinden bu yana, WhatsApp, kullananların çeşitli şekillerde oldukça daha fazlasını yapmasına müsaade eden bir uygulamaya dönüştü. Devamlı bu şekilde değildi. WhatsApp’ın oldukça daha rahat olduğu bir vakit vardı. Sadece 2014’ten bu yana, neredeyse her ay WhatsApp yeni özellikler ve yeni ayarlar edindi. Bunlar, onu bir tek bir söyleşi uygulamasından, yalnızca arama yapmakla kalmayıp, günümüzde insanların para alışverişi yapmasına bile müsaade eden oldukça yönlü bir uygulamaya dönüştürdü.

Sadece uygulama daha karmaşık hale geldikçe, uygulamanın getirmiş olduğu tüm değişimleri kovuşturmak de zorlaştı. Ve bir ekip değişimler getirdi. Bundan dolayı, rahat tutmak ve kullanıcılar için birazcık daha rahat hale getirmek için burada uygulamayı daha verimli bir halde kullanmanıza destek olacak 10 özelliği ve WhatsApp ipucunu detaylandırıyoruz.

1. Grup sohbetlerini sessize alın: Bu asla eskimez. Bu özellik, istemeden de olsa söyleşi uygulamasında birden fazla aile grubunun parçası olanlar için oldukça kullanışlıdır. Ya da gürültülü ve kimi zaman uygunsuz okul kolej gruplarının bir parçası. Sadece gruptan ayrılmadan grup sohbetlerinden kaçınmanın bir yolu var, denerseniz halanıza zarar verebilir. Söyleşi grubunu 8 saatten bir yıla kadar sessize alabilirsiniz. Sohbeti bir kez sessize aldığınızda, artık rahatsız edici ve sık WhatsApp pingleri tarafınca rahatsız edilmeyeceksiniz. Sohbetler hala orada olsa da, devamlı içeri girip tüm mesajları okundu olarak işaretleyebilirsiniz.

2. Mesajınızı kimin okuduğunu bilin: Bu ikinci büyülü WhatsApp numarası. Bir grup sohbetinde mesajınızı kimin okuduğunu öğrenebilirsiniz. Özelliğe mesajınıza uzun basarak ve informasyon tıklanarak erişilebilir. Bu, grup mesajınızı kimin okuduğunu, kimin aldığını ve kimin almadığını gösterir.

3. Gönderilen mesajı iptal et: Şimdiye kadarki en büyük WhatsApp güncellemelerinden kabul edilen İptal Et yada WhatsApp’ın hepimiz için Sil söylediği özelliği, gönderilen mesajları geri çağırmanıza olanak tanıyor. Söyleşi uygulaması silebileceğiniz mesajlar için yeni bir vakit sınırı belirledi ve şu anda 1 saatten birazcık fazla.

4. Veri kullanımını sınırlayın: Evet, WhatsApp’ın en büyük mobil veri yiyiciniz olmasına izin vermeyin. WhatsApp, ağır medya dosyasını sınırlamanın yanı sıra, WhatsApp sohbetlerinde ve aramalarında kullanılan veri miktarını azaltan düşük veri kullanımı seçeneğine de haizdir.

5. Metninizi stilize edin: Birazcık sanat havasında mısın? Kalınca, italik ve üstü çizili kullanarak mesajlarınıza birazcık yoldam – yada vurgulamalar – ekleyebilirsiniz. Mesela, kalınca için *Hi *, italik için _Hi _ ve üst üste bindirme için ~Hi ~.

6. Bildirimleri özelleştirin: İsterseniz birisi için hususi bir bildirim ayarlayabilirsiniz. Bu, telefonunuza dokunmadan bile size mesajı kimin gönderdiğini bilmenizi sağlar. Hususi bir bildirim ayarlamak için sohbeti açın, üst bölümde adlarına dokunun ve Hususi Bildirimler’e basın.

7. WhatsApp’ınızı kişiselleştirin: Uygulamanın duvar kağıdını ayarlayarak WhatsApp’ınıza kişisel bir dokunuş katın. Bu seçeneği ayarlar altında bulacaksınız.

8. Okunmadı olarak işaretle: Bu garip bir tanesidir. Diyelim ki mavi tikler etkinleştirildi, sadece azca ilkin gönderenin okuduğunu bilmesini istemediğiniz bir bildiri aldınız. Ne yapıyorsun? Basitçe sohbeti uzatın ve okunmadı olarak işaretlemeye gidin. Mesajınız, daha ilkin okumuş olsanız bile diğer yanda okunmamış olarak gösterilecektir.

9. E-posta sohbeti: Dışarıdaki tüm Sherlock’lara, bu sizin için. WhatsApp’ta bir söyleşi görüşmesinin tamamını e-posta ile gönderebilirsiniz. Bu, E-posta söyleşi seçeneği ile yapılabilir.

10. Sohbeti sabitleyin: WhatsApp, WhatsApp konuşma listenizin en üzerine en fazla üç kişiyi ve grubu sabitlemenize olanak tanır. Bir sohbete uzun dokunun ve peşinden iğne simgesine basın.

Comments are closed.