WhatsApp ipuçları ve püf noktaları: 2021’de denemeniz ihtiyaç duyulan yedi temel özellik

0

[ad_1]

2009’da piyasaya sürülmesinden bu yana, WhatsApp milyonlarca akıllı telefon kullanıcısı için ilk mesajlaşma uygulaması haline geldi. Uygulamadan daha fazlasını elde etmenize destek olmak için WhatsApp’ı daha da iyi hale getiren bazı kullanışlı yaşam kalitesi iyileştirmelerini paylaşıyoruz.

WhatsApp’ın ayarlar sayfalarını keşfetmek, birazcık gizlenmiş özellikleri ortaya çıkaracağınız anlamına gelir – grupları yönetebilir, yanlışlıkla gönderdiğiniz mesajları silebilir ve hatta cihazınızdaki depolama kapasitesini geri kazanabilirsiniz.

Kati adımlar birazcık değişse de, aşağıdaki talimatlarımız hem iOS hem de Android cihazları kapsar.


Güvenebileceğiniz teknik ipuçları – tavsiyeler, haberler, fırsatlar ve kılavuzların size söylemediği şeyler için parasız Tech bültenimizi alın


Kullanışlı WhatsApp özellikleri

1. WhatsApp’ı PC’nizde yada Mac’inizde kullanın

WhatsApp Web Portalını kullanarak PC yada Mac’iniz üstünden WhatsApp üstünden arama yapabilirsiniz. Adım atmak için şuraya gidin: web.whatsapp.com.

Telefonunuzu ve bilgisayarınızı bağlamak için bir QR kodu taramanız istenecektir. Telefonunuzda WhatsApp’ı başlatın, Menü (üç nokta) Android’deki düğme yada Ayarlar seçeneği iPhone’da seçin ve WhatsApp Web/Masaüstü. Kameranızı QR koduna doğrultun ve işte bu kadar – sohbetlerinize ve kişilerinize artık her zamanki şeklinde ileti gönderebileceğiniz web arayüzü üstünden erişilebilir.

Alternatif olarak, WhatsApp masaüstü uygulamasını Mac yada Windows bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. whatsapp.com/download. WhatsApp Web’de olduğu şeklinde, kurulum işlemine adım atmak için bir QR kodu taramanız gerekecek.

2. Bir WhatsApp grubu oluşturun ve yönetin

Arkadaşlarınız ve ailenizle kontakt halinde kalmak için WhatsApp kullanıyorsanız, grup işlevini kullanarak aynı anda birden fazla kişiye ileti gönderebilirsiniz.

Telefonunuzdan, simgesine dokunun. Sohbetler sekmesi. Seçme Yeni söyleşi ve sonrasında Yeni Grup. Arkasından, dahil etmek istediğiniz kişileri arayın, arkasından eklemek için adlarına dokunun. Tek bir gruba 256 kişiye kadar ekleyebilirsiniz.

Musluk Sonraki ve grubunuz için bir ad yazın. Kamera simgesine dokunarak ve bir fotoğraf çekerek yada cihazınızdan bir fotoğraf seçerek bir fotoğraf ekleyebilirsiniz. Seçme Oluşturmak işiniz bittiğinde.

Halihazırda kurduğunuz bir gruba daha çok şahıs eklemek kolaydır. Grup sohbetini açın, grubun adına dokunun. Seçme Katılımcı Eklearkasından istediğiniz kişileri seçin ve Ekle.

3. Mesajları gönderme

Yalnızca geri alabilmek için bir e-posta gönderdiyseniz, bir mesajı gönderdikten sonrasında silmenizi elde eden bu WhatsApp özelliği için minnettar olacaksınız.

Silmek istediğiniz mesajı bulun ve üstüne dokunun ve basılı tutun. Bir Android telefonda bu, mesajı seçecektir. iPhone kullanıcıları bu aşamada bir menü görecektir – simgesine dokunun. Silmek ve dokunduğunuz ileti seçilecektir.

Arkasından, simgesine dokunun. Sil (bin) simgesi ve seçin Hepimiz İçin Sil – bu seçenek, mesajı gönderdikten ortalama bir saat sonrasında kullanılabilir. Kişiniz ‘Bu ileti silindi’ yazan bir giriş görecek.

4. Telefonunuzda yerden tutum edin

WhatsApp, kişilerinizin sizinle paylaşmış olduğu tüm fotoğrafları, videoları ve öteki medyaları saklar ve bu da çok çok fazla yer kaplayabilir.

bir geziye çıkın sohbetler sekme. Android’de, simgesine dokunun. Menü (üç nokta) düğmesi > Ayarlar > Depolama ve veri > Depolamayı yönet. iOS’ta, Ayarlar > Depolama ve veri > Depolamayı yönet.

Ekranın üst kısmında, WhatsApp’ın ne kadar alan kullandığını görmüş olacaksınız. Bunun altında, öğeleri gözden geçirebilir ve silebilirsiniz. WhatsApp, medyayı iki kategoride düzenler – 5 MB’den büyük öğeler ve birçok kez iletilen öğeler. Öğelere göz atmak ve görüntülemek için iki kategoriden birine dokunun.

iPhone’da simgesine dokunun. Seçme ve istenmeyen öğeleri seçin, arkasından Sil (bin) simgesi > Ürünleri sil. Android’de, silmek istediğiniz öğelere uzun basın, arkasından Sil (bin) simgesi > Silmek.

Kurulumunuzu azaltmak için WhatsApp’ın medyayı otomatikman kaydetmesini durdurabilirsiniz. Android’de, simgesine dokunun. Menü (üç nokta) düğmesi > Ayarlar > Söyleşi etmek ve kapatın Medya görünürlüğü ayarı. iPhone’da simgesine dokunun. Ayarlar > sohbetler ve dönem dışı bırak Film Rulosuna Kaydet seçenek.

5. WhatsApp’ta güvenliğinizi ve gizliliğinizi artırın

WhatsApp, tüm sohbetlerinizde uçtan uca şifrelemeyi etkinleştirmesi yardımıyla gizlilik için daha iyi mesajlaşma platformlarından biri olarak ün kazanmıştır. Sadece gizliliğinizi daha da iyileştirmenin yolları var.

Varsayılan olarak, hepimiz WhatsApp’ı son olarak ne vakit kullandığınızı görebilir. Profil resminiz ve ‘Hakkında’ metniniz de hepimiz tarafınca görülebilir. Bunu Sohbetler sekmenizde ele alabilirsiniz – simgesine dokunun. Menü (yalnızca Android), arkasından Ayarlar > Hesap > Mahremiyet. Burada görünürlüğünüzü rahat edeceğiniz bir düzeye özelleştirebilirsiniz.

Güvenliği çoğaltmak için iki faktörlü kimlik doğrulama da ekleyebilirsiniz. WhatsApp’ı yeni bir telefona kurarken girmeniz ihtiyaç duyulan bir Pin oluşturmanız istenecek. Bu girildikten sonrasında, uygulamayı kullanmadan ilkin periyodik olarak girmeniz istenecektir.

Pin eklemek için WhatsApp menüsüne gidin ve Ayarlar > Hesap > İki adımlı doğrulama. Altı basamaklı bir Pin oluşturmanız istenecek ve ek olarak bir yedek e-posta adresi eklemeniz istenecektir.

6. Belirli bir şahıs için ayarları özelleştirin

Bir kişinin yada grubun ayarlarına erişmek için sohbetini açın, arkasından ekranın üst kısmındaki adına dokunun. Aşırı etken sohbetleri sessize alma (böylece telefonunuz her beş saniyede bir ping atmaya devam etmez), kişiniz yada grubunuz için hususi bir ton ayarlama ve daha fazlası dahil olmak suretiyle birçok seçenek görmüş olacaksınız.

Belirli bir kişinin medyasının kaydedilmesine izin vermek yada bunu engellemek için Film Rulosuna Kaydet (iPhone) yada Gelen Medyayı Kaydet (Android) seçeneğini seçin, arkasından Daima yada Aslagereğince, gerektiği şeklinde.

7. Sohbetlerinizi yedekleyin

Sohbetlerinizi güvende tutmak için WhatsApp’ı otomatikman yedeklenecek şekilde ayarlamak mümkündür. Android kullanıcıları Google Drive’larına yedekleme seçeneğine sahipken, iOS kullanıcıları iCloud’a yedekleme yapabilir.

Yedekleme seçeneklerini ziyaret etmek için öğesine dokunun. Menü (üç nokta) > Ayarlar > sohbetler > Söyleşi Yedekleme (Android) yada Ayarlar > sohbetler > Söyleşi Yedekleme (iOS). Burada, simgesine dokunun. Otomatik yedekleme seçeneğini seçin ve frekansınızı seçin Günlük, Haftalık yada Aylık. Videoları yedekleyip yedeklememeyi de seçebilirsiniz – bunu yapmanın çevrimiçi depolama alanınızdan daha fazlasını tüketeceğini ihmal etmeyin.

Yeni bir telefona geçiyorsanız yada herhangi bir nedenle WhatsApp’ı geçici olarak kaldırıyorsanız, simgesine dokunarak mesajlarınızın manuel olarak son dakika yedeğini almak oldukca iyi bir fikirdir. Şimdi yedekle.

Hangisi İçin Kaydolun? Informasyon işlem

  • İngiltere’nin en büyük informasyon işlem ve teknoloji başlığı, yılda altı kez gösterildi.
  • Tabletinizden, dizüstü bilgisayarınızdan yada akıllı telefonunuzdan en iyi şekilde yararlanabilmeniz için jargon içermeyen kolay tavsiyeler.
  • Sınırsız üye sorgusuna cevap vermeye hazır, samimi Teknik Destek ekibimizden bire bir destek.

Yapabilirsin Hangisine kaydolun? Burada hesaplamayada bugün 029 2267 0000 numaralı telefondan destek satın alan hizmetleri ekibimizle iletişime geçin.

Tom Morgan tarafınca ek raporlama.

Leave A Reply