WhatsApp ipuçları ve püf noktaları: Android ve iOS’taki en yeni özellikler


WhatsApp, bu yıl Android ve iOS platformları için yeni özellikler sunma mevzusunda oldukca etken oldu. Feysbuk’a ilişik şirket kısa süre ilkin, silinen fotoğrafları ve üç ay öncesine ilişik fotoğrafları tekrardan indirme hususi durumunu eklerken, uygulamanın Android beta sürümünde Yüksek Öncelikli bildirimler de tespit edildi. WhatsApp ek olarak Hindistan’daki Ödemeler hizmeti için de şu anda bazı kullanıcılar için kontrol edilen yeni özellikleri kullanıma sunuyor. WhatsApp’ın kısa sürede Android ve iOS için sunmuş olduğu yeni özelliklere bir göz atalım.

WhatsApp ‘yüksek öncelikli bildirimler’: Android beta kullanıcıları için mevcut olan özellik, kişilerin bireysel sohbetler yada gruplar için yüksek öncelikli bildirimler ayarlamasına olanak tanır. Özelliğe, Grup yada bireysel sohbetin profiline dokunarak ve hususi bildirimleri etkinleştirerek erişilebilir. Hususi bildirimler, ‘yüksek öncelikli bildirimleri kullan’ adlı bir seçeneğe haizdir. Bu, grup ve bireysel söyleşi için de geçerlidir. Bu etkinleştirildiğinde, üstte kullanıcıdan/gruptan gelen bildirimin bir önizlemesi gösterilir. Bu yüksek öncelikli bir bildirim olduğundan, uyarıyla beraber söyleşi için ‘Yanıtla’ seçeneği de görünür.

Android beta kullanıcıları için mevcut olan WhatsApp ‘yüksek öncelikli bildirimler’, insanların yüksek öncelikli bildirimleri bir akıllı telefonun bildirim merkezinin üzerine sabitlemesine olanak tanır.

WhatsApp Payments ‘Para İste’ özelliği: Bu özellik yalnızca WhatsApp Payments’ı etkinleştirmiş ufak bir kullanıcı grubu için kullanılabilir. Para İste özelliği Android beta 2.18.113’tedir ve adından da anlaşılacağı şeklinde, kullananların WhatsApp’ta olmayan sadece geçerli bir UPI kimliği yada ilgili QR kodu olanlar dahil olmak suretiyle arkadaşlarından, kişilerinden Para İstemesine olanak tanır.

WhatsApp Payments vasıtasıyla arkadaşlarından para talep etmek için kullanıcının Ayarlar > Ödemeler > Yeni Ödeme kısmına gitmesi gerekiyor. Ondan sonra iki seçenek arasından seçim yapabilirler – UPI Kimliği yada en üstteki QR kodunu tara – arkasından şahıs sıralaması. Bu yapıldığında ve bir UPI Kimliği yada QR kodu tarandığında, para gönderme yada talep etme seçeneğini göreceklerdir. Para talebinin hemen hemen tüm Android telefonlarda yayınlanmadığını ihmal etmeyin.

Ekspres Premium’un En İyisi
'Bu mutlak bir neşedir': Metaverse kapsayıcılığı kutluyor ...Ödül
Mühendislik birinci sınıf öğrencilerinin ortalama matematik puanı %40'ın altında: AICTEÖdül
Açıklama: Tip 1 diyabetin yönetimiÖdül
Bir dinin takipçilerinin diğerinin bilgelerine ve görücülerine saygı duyması...Ödül

Ek olarak Okuyun: WhatsApp ‘Yönetici Olarak Kapat’ özelliği iOS için kullanıma sunuldu; Android beta’da Yüksek Öncelikli bildirimler

WhatsApp eski resimleri, videoları tekrardan indir: Android kullanıcıları, kullanıcının mobil deposundan silinmiş olabilecek eski resimleri, videoları, sesli mesajları vb. indirebilecekler. Üç ay öncesine kadar gönderilen medya dosyaları, aşağıdakilere bakılırsa özellik kullanılarak indirilebilir: WABetaInfo. Sadece, medya ekini içeren mesajın gönderen tarafınca silinmemesi gerekir, aksi takdirde tekrardan indirme başarıya ulaşmış olmaz. Android için WhatsApp 2.18.113 sürümü bu özelliği destek sunar ve iOS’ta mevcut değildir.

WhatsApp kilit sesli bildiri kaydı: WhatsApp Android beta sürümü 2.18.102 yada üstü, sesli bildiri kaydını kilitleme hususi durumunu ihtiva eder. Özellik ek olarak iOS’ta da yayında. Kullanıcı sesli bildiri kaydetmek için mikrofon sembolüne bastığında, ekranda kilit sembolü görünene kadar yukarı kaydırabilir. Peşinden otomatikman sesli mesajlaşmanın artık kilitlendiği ve mikrofon düğmesini devamlı basılı tutmadan kayıt yapabilecekleri anlamına gelir.

WhatsApp, WhatsApp Android, WhatsApp yeni özellikleri, WhatsApp güncellemesi, WhatsApp iOS yeni özellikleri, WhatsApp Android yeni özellikleri, WhatsApp öncelik bildirimleri, WhatsApp eski resimleri indir WhatsApp Payments’ın Para İste özelliği, yalnızca WhatsApp’ın Payments özelliğine haiz ufak bir kullanıcı grubu için kullanılabilir.

WhatsApp kişileri yeni numaradan haberdar eder: WhatsApp, yeni bir ‘Kişilere Bildir’ özelliği ile yeni numaraların kişilere bildirilmesini daha kolay hale getirdi. Bu, Android beta sürüm 2.18.97 güncellemesinde ve uygulamanın iOS sürümünde de mevcuttur. Numara Değiştir özelliği, kullananların söyleşi geçmişini korurken, numaralarını değiştirdiklerinde tüm kişileri bilgilendirmelerini yada kişileri seçmelerini sağlar.

Özelliğe erişmek için Ayarlar > Hesap > Numarayı değiştir’e tıklayın. ‘İleri’ye dokunun ve eski ve yeni telefon numaralarını girin. Kullanıcılar, tüm kişileri, söyleşi ettikleri arkadaşları bilgilendirmeyi yada bir listeyi özelleştirmeyi seçebilir. Bir kullanıcının parçası olduğu tüm gruplar, ne olursa olsun bilgilendirilecektir.

WhatsApp ‘Yönetici Olarak Kapat’ özelliği: WhatsApp ‘Yönetici Olarak Kapat’, grup yöneticilerinin öteki yöneticileri gruptan çıkarmadan görevden almalarını sağlar. Bu özellik, iOS kullanıcıları için WhatsApp sürüm 2.18.41 ve uygulamanın Web sürümünde kullanılabilir. Uygulamanın Android beta sürümünde artık mevcut değil.

WhatsApp, WhatsApp Android, WhatsApp yeni özellikleri, WhatsApp güncellemesi, WhatsApp iOS yeni özellikleri, WhatsApp Android yeni özellikleri, WhatsApp öncelik bildirimleri, WhatsApp eski resimleri indir WhatsApp widget’ındaki son Durum güncellemeleri, iPhone’un Bugün Görünümü’nde görüntülenebilir.

iPhone’un ‘Bugün Görünümünde’ WhatsApp Durumu: WhatsApp widget’ındaki son Durum güncellemeleri, iPhone’un Bugün Görünümü’nde görüntülenebilir. Güncelleme, WhatsApp 2.18.40 sürümünün bir parçasıdır. Güncellemede yer edinen bir öteki ufak değişim de, kullanıcılar başka bir uygulamaya geçse yada telefonlarının ekranını kilitlese bile sesli mesajların çalmaya devam edecek olmasıdır.

Ek olarak Okuyun: iOS için WhatsApp iki yeni bilhassa güncellendi, iPhone’un ‘Bugün Görünümü’nde Durum görüntüleniyor

WhatsApp Grubu açıklaması: WhatsApp Grup izahat özelliği hem iOS hem de Android kullanıcıları için mevcuttur. Kullananların WhatsApp’a daha sonraki bir aşamada değiştirilebilen 512 karakter uzunluğunda grup açıklaması eklemesine olanak tanır. Kullanıcılar, açıklamasını değişiklik yapmak istedikleri gruba gidebilir, bunu değiştirebilmek için grup adının altındaki “Grup Detayları” kısmına ve arkasından “Izahat” kısmına dokunabilir.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy