WhatsApp ipuçları ve püf noktaları: Iyi mi süratli bir halde not gönderirsiniz, kendinize ileti gönderin

0

[ad_1]

WhatsApp ipuçları ve püf noktaları: WhatsApp, süratli bir halde not almak, cihazlar içinde gizli saklı ve güvenli bir halde dosya aktarmak için de kullanılabilen kuvvetli bir mesajlaşma uygulamasıdır. WhatsApp kullanırken izlemeniz ihtiyaç duyulan bazı yararlı ipuçları.

WhatsApp, 12 yıl ilkin, doğrusu bir düzine yıl olan 2009’da piyasaya sürüldü. Hizmet o zamandan beri hem özellikler hem de kullanıcı sayısı açısından katlanarak büyüdü. 2 milyardan fazla kullanıcısı olan hizmet, şu anda tüm dünyada en yaygın kullanılan mesajlaşma uygulamasıdır. Kullanıcılar artık yalnızca ileti gönderip almak için değil, bununla birlikte sesli aramalar, görüntülü aramalar ve grup aramaları, toplantılar ve daha fazlası için de WhatsApp’a güveniyor. Oldukça varlıklı özelliklere haiz hale geldi ve bu yüzden kullanıcılar mümkün olduğunca oldukça kısayolu öğrenmelidir. Burada, kendinize iyi mi süratli bir halde ileti göndereceğiniz ve cihazlar içinde iyi mi dosya aktaracağınız mevzusunda WhatsApp ipuçlarına ve püf noktalarına kısa bir bakış sunuyoruz.

WhatsApp’ta kullanıcılar, mesajı ‘favori’ olarak işaretleyecek ve bir söyleşi silinse bile onu koruyacak bir mesaja ‘yıldız ekleme’ seçeneğine haizdir. Kullananların mühim mesajları içinde hızla ileri ve geri kaydırmalarına olanak tanıyan kullanışlı bir ileti yer imi özelliği olarak hizmet eder. Sadece, kullanıcılar, ‘Kendine Not’ özelliğine haiz rakip Signal’in aksine, yalnızca gönderdikleri yada aldıkları mesajlara yıldız ekleyebilir ve kendilerine ileti gönderemezler.

Ek olarak okuyun: Akıllı telefon mu aramıştınız? Mobil Bulucuyu buradan deneyin.

Bununla beraber, kullanıcılar, aynı işlevselliği elde eden resmi olmayan bir “kendinize ileti gönderme” yöntemini ekleyen bir numara vasıtasıyla aynı işlevselliği WhatsApp’ta yineleyebilirler. Iyi mi başlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

WhatsApp’ta kendinize bir ileti gönderin

Bu yöntem, kullananların kendilerine ileti, süratli not, alışveriş sıralaması ve daha fazlasını göndermelerine olanak tanır. İşte iyi mi yapılacağı.

Adım 1) Tarayıcınızın adres çubuğuna https://wa.me/+9100000000000 yazın. Bu, Microsoft Edge, Safari ve Google Chrome dahil olmak suretiyle tüm büyük tarayıcılarda çalışır. Sıfırları KENDİ numaranızla değiştirmelisiniz.

Adım 2) Enter tuşuna basın, arkasından onay mesajına tıklayın ve WhatsApp numaranızla bir “söyleşi” açacaktır.

Adım 3) Bir ileti yazın ve göndermek için Enter’a basın. Ek olarak ana söyleşi listesine gidebilir ve kolay erişim için bu yeni sohbeti en üste “sabitlemek” için uzun süre basabilirsiniz.

Kendiniz için yeni bir WhatsApp grubu oluşturun

Adım 1) Arkadaşınızdan izin isteyin, arkasından onları yeni bir WhatsApp grubuna ilave edin.

Adım 2) Grubun ayarlarını açın, üye listesini deneyin ve grupta yalnız siz kalabilmek için arkadaşınızı gruptan çıkarın.

Adım 3) Grubu “Hatırlatıcılar” yada “Yer İşaretleri” benzer biçimde uygun bir başlıkla tekrardan adlandırın. Ek olarak, devamlı kolayca erişilebilmesi için bu grubu en üste sabitleyebilirsiniz.

Leave A Reply