WhatsApp ipuçları ve püf noktaları: Tüm söyleşi geçmişinizi iPhone’dan Android’e iyi mi aktarabilirsiniz?

0

[ad_1]

WhatsApp veri aktarımı: WhatsApp verilerinin Android ve iOS içinde aktarılamaması, önceki sohbetlerini kaybetmelerine niçin olduğundan kullanıcılar için devamlı bir problem olmuştur. WhatsApp verileri, cihaza bağlı olarak Google Drive yada iCloud’da yedeklenir ve bu verileri yalnızca bulutu destekleyen bir işletim sistemi platformunda çalışan bir telefona geri yükler. Sadece görünen o ki WhatsApp, geçen ay resmi olarak iPhone’lardan gelen sohbetlerin Android cihazlara taşınmasına izin vereceğini duyurduğu için bu problemi çözmek için çalışıyor. Bu özellik şu anda yalnızca Samsung için mevcut olsa da, gelecekte tüm Android cihazlar için kullanıma sunulacak.

iPhone’dan Samsung telefona veri aktarma

Aşağıdaki adımlar, bir iPhone’dan Android 10 yada sonraki sürümlerde çalışan herhangi bir Samsung aletine veri aktarmak için çalışmalıdır. Sadece bunun için, kullanıcının sohbetleri taşıdıkları Samsung aletinin ya yepyeni olduğundan ve hemen hemen kurulmamış olduğundan ya da yapınak ayarlarına sıfırlandığından güvenli olması ve bir USB-C – yıldırım kablosuna haiz olması gerekir. Samsung telefonu iPhone ile bağlayın. Sürecin fazlaca yavaş olabileceğini de not etmek önemlidir.

 1. Yepyeni yada yapınak ayarlarına sıfırlanmış Samsung telefonu USB-C üstünden yıldırım kablosuyla iPhone’a bağlayın ve işlem tamamlanana kadar kabloyla bağlı tutun.
 2. iPhone açılır penceresi bağlı telefonun güvenilir bir aygıt olup olmadığını sorduğunda, ‘Itimat’i seçin.
 3. Yargı ve koşulları kabul ederek ve Wi-Fi ağına bağlayarak Android telefonu kurmaya başlayın.
 4. Telefon ondan sonra kullanıcının verileri mevcut bir cihazdan aktarmak isteyip istemediğini soracaktır, buna kullananların ‘evet’ demesi gerekecek ve peşinden telefon Smart Switch’in son olarak sürümünü indirecektir.
 5. Smart Switch indirilip başlatıldıktan sonrasında, iPhone yada iPad’den Aktar seçeneğini belirleyin, peşinden kullanıcılar WhatsApp sohbetlerini bir QR koduyla iPhone’dan aktarma seçeneğine haiz olacak.
 6. Kullanıcılar bu QR kodunu eski iPhone’ları ile tarayabilir yada iPhone’da WhatsApp’ı açıp Ayarlar’a, peşinden Sohbetler’e gidebilir ve ‘Sohbetleri Android’e Taşı’ seçeneğini seçebilir.
 7. Peşinden iPhone, aktarılacak sohbetleri ve verileri hazırlayacak ve peşinden kullanıcılardan Samsung telefonunda belirtilen adımlara devam etmelerini isteyecektir.
 8. Samsung telefon, kullanıcılara iPhone’lardan aktarmak istedikleri kişiler, resimler, SMS’ler vb. öteki verileri soracaktır ve tercihlerine nazaran aktarmak istediklerini seçebilecekler.
 9. Bunu yayınlayın, Smart Switch, kullanıcılardan önceki telefonlarından istedikleri öteki uygulamalarla beraber Samsung telefonlarına WhatsApp’ı yüklemelerini isteyecek.
 10. Bundan sonrasında aktarım işlemi başlamış olacak ve aktarılması ihtiyaç duyulan veri miktarına bağlı olarak ortalama 30 dakika ila 1 saat sürecektir.
 11. Veri aktarımı tamamlandıktan sonrasında, kullananların yeni telefonlarında WhatsApp’ı açmaları ve iPhone’larında kullandıkları aynı numarayı kullanarak giriş yapmaları gerekecektir.
 12. Oturum açma işlemi tamamlandıktan sonrasında, kullanıcıya söyleşi geçmişini iPhone’dan aktarmak isteyip istemediği sorulacak, sohbetleri aktarmak isterlerse ‘Başlat’ı tıklayabilecekleri bir gönderi gönderilecek.

Peşinden aktarma tamamlanacak.

WhatsApp söyleşi yedeklemesini iPhone’lardan Samsung olmayan Android’e aktarma

Samsung’a ilişik olmayan yeni bir Android telefonu olmayan ve sohbetlerini iPhone’larından aktarmak isteyen kullanıcılar için bir süreç mevcuttur. Bu özellik Samsung telefonlarında çalışmayacak değil, bir tek fazlaca daha iyi bir süreç tanıtıldı ve bu yüzden bu işlem önerilmez, bu sebeple bu işlem zahmetli ve fazlaca süre alıcıdır. Bu işlem, bir kullanıcının sohbetleri tek tek aktarmasını gerektirir ve bu yüzden, kullananların yalnızca mühim sohbetlere öncelik vermesi ve aktarması önerilir.

 1. iPhone WhatsApp uygulamasında, kullanıcının aktarmak istediği sohbeti sola kaydırması ve peşinden “Öteki”e dokunması gerekir.
 2. Oluşturulan menüde, ‘Sohbeti Dışa Aktar’ seçeneğini seçin ve peşinden ‘Paylaş’ menüsünden ‘Posta’yı seçin.
 3. Bunu takiben, posta kutusu sohbeti ek olarak açılacaktır. Bu postayı yeni Android telefondan erişilebilecek bir e-posta adresine gönderin.
 4. Android telefonda postayı açın ve eki indirin. Daha ileri gitmeden ilkin, aktarılması ihtiyaç duyulan her söyleşi için bu adımları tekrarlayın. Bunun, kullananların WhatsApp sohbetlerinin birkaç postası ile sarılmasına yol açacağına dikkat edilmelidir.
 5. Tüm sohbetler Android telefona indirildikten sonrasında, WhatsApp uygulamasını indirin yada aslına bakarsan yüklüyse silip tekrardan yükleyin.
 6. WhatsApp’ta oturum açma işlemini tamamlayın, peşinden uygulama, ‘Geri Yükle’ ve peşinden ‘İleri’ üstüne tıklayarak seçilmesi ihtiyaç duyulan yedeklemeyi geri yükleme seçeneğini gösterecektir.

Bunu takiben, postalanan tüm sohbetler Android telefonda görünecektir.

Leave A Reply