WhatsApp kısayolları | WhatsApp ipuçları ve püf noktaları: Her insanın bilmesi ihtiyaç duyulan WhatsApp kısayolları


WhatsApp kısayolları | Fotoğraf kredisi: Pexels&nbsp

Anahtar Kelimeler

  • Ana ekranınızda söyleşi kısayolları oluşturabilirsiniz

  • Tek bir mesaja uzun basarak mühim mesajlara yıldız ilave edin

WhatsApp’ın milyarlarca kullanıcısı var ve devamlı artan talebi karşılamak için Feysbuk’a ilişik uygulama, her yaştan kullanıcıyı etkilemek için bir takım özellik sunuyor ve bazılarının sizin bile bilincinde olmayabileceğinize bahse gireriz. Kaydedilmemiş bir numaraya süratli bir halde bildiri göndermekten, mühim mesajlara yıldız eklemek için konuşma kısayolları yapmaya kadar, burada zamandan iyi mi tutum edebileceğiniz ve uygulamadaki mesajları anında yanıtlayabileceğiniz hakkında süratli bir kılavuz var.

Bilmenizde fayda olacak WhatsApp kısayolları:

Süratli yanıtları ayarlayın

WhatsApp bir blog gönderisinde, “Süratli yanıtlarla, en sık gönderdiğiniz mesajlar için klavye kısayolları oluşturabilirsiniz. Süratli yanıtları GIF’ler, resimler ve videolar şeklinde metin yada medya mesajları için kullanabilirsiniz.”

  1. Musluk Öteki seçenekler > Ayarlar > İşletme ayarları > Süratli yanıtlar.
  2. Ekle(+) öğesine dokunun.
  3. Süratli cevap için bir metin mesajı ayarlayın yada bir medya dosyası ilave edin.
  4. Süratli cevap için klavye kısayolunu ayarlayın.
  5. Anahtar kelimeyi süratli bir halde bulmak için ayarlayın. Süratli cevap başına en fazla üç anahtar kelime ekleyebilirsiniz.
  6. Kaydet’e dokunun.

Mühim mesajlara yıldız ilave edin

Tek bir mesaja uzun basın, arkasından mesajı başlatmak için ekranın üst kısmında bulunan yıldız simgesine dokunun. Tüm bu yıldızlı mesajları görmek için tıklayın Seçenekler > Yıldızlı Mesajlar.

Bu, tertipli olarak görmek yada denetlemek isteyebileceğiniz tüm mühim mesajlara süratli erişim sağlar.

Görüşme kısayolları oluşturun

Aileniz WhatsApp Grubunuz, iş dostunuz yada en iyi dostunuz olsun, ana ekranınızdaki herhangi bir WhatsApp sohbetine kısayol oluşturabilirsiniz. WhatsApp sohbetine bir kısayol eklediğinizde, ekranınızdaki uygulamaların yanında sohbetin bir simgesi görünür.

WhatsApp’ı açıp sohbeti aramak zorunda kalmadan zamandan tutum etmenize ve belirli bir sohbeti süratli bir halde açmanıza destek sunar.

Numara kaydetmeden WhatsApp mesajı gönderin

Şahıs numaralarını Adres defterinize kaydetmek zorunda kalmadan WhatsApp’taki kişilere bildiri göndermek için telefonunuza ‘Tıkla Söyleşi’ uygulamasını indirin. İşte bilinmeyen bir numaraya iyi mi bildiri gönderileceğine dair eksiksiz bir kılavuz.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy