Yaptığınızı Bildirmeden İnsanların Durumunu Iyi mi Görebilirsiniz?

0

[ad_1]

WhatsApp, mülkiyetin kurucularından Feysbuk’a (şimdi Meta olarak adlandırılıyor) kaymasından bu yana büyük bir dönüşüm geçirdi. WhatsApp hala bir anlık mesajlaşma uygulaması olsa da çıkartmalar, GIF’ler, Dosya paylaşımı ve son olarak Ödemeler, WhatsApp ile sohbeti daha garip ve sezgisel hale getirdi.

Mesajlaşma haricinde en oldukca kullanılan özelliklerden biri de Instagram Stories’e benzeyen Status. Durum, kullananların 24 saat süresince kişilerle fotoğraf, metin ve video paylaşmasına olanak tanır ve WhatsApp’ta oldukça popüler bir özelliktir. Ek olarak, bir seyirci olarak, vurgulanan daireye dokunduğunuz anda adınızı seyirci listesine ekleyecek olan öteki kişilerin durumunu görüntüleyebilirsiniz.

Sadece kimi zaman, baktığınızı bilmeden birinin durumunu görmek, saatin ihtiyacıdır. Bu şekilde zamanlarda, görüntüleme etkinliğinizi tamamen anonim ve kamufle etmenin oldukca kolay bir yolunu sunuyoruz.

En kolay yollardan biri “Okuma Makbuzu” adlı özelliği kullanmaktır. Bu özellik, gelen kutusundaki okunan mesajlarda bluetic’i dönem dışı bırakmanıza izin verir. Sadece birçok kişinin bilmediği şey, okundu bilgisi hususi durumunu kapatmanın bununla beraber görüntüleme etkinliğinizi kişilerinizden gizlemenize olanak tanıdığıdır. Sadece bu seçenek kapalıyken, siz de mesajlarınızı kimin okuduğunu ve durumunuzu görüntülediğini göremeyeceksiniz.

Artık “makbuzları oku” seçeneğinin neler yapabileceği mevzusunda informasyon sahibi olduğunuza bakılırsa, uygulamanızı buna bakılırsa ayarlamanız için ihtiyaç duyulan adımlar şunlardır:

  • Uygulamayı başlat
  • Sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun.
  • Şimdi, görünen seçeneklerden “Ayarlar” ı seçin.
  • “Hesap” a gidin ve peşinden “Gizlilik” üstüne dokunun.
  • Ekranınızda Gizlilik penceresi açıldığında, “Makbuzları Oku” seçeneğini ortaya çıkarmak için birazcık aşağı kaydırın. Anonimliği etkinleştirme seçeneğinin işaretini kaldırın.

hepsini oku Son Haberler, Flaş Haber ve Koronavirüs haberleri burada. Bizi takip edin Feysbuk, heyecan ve Telgraf.

Leave A Reply