Yazmadan iyi mi ileti gönderilir


WhatsApp kullanıcıları, dijital asistanlar yardımıyla, mesajlaşma uygulamasına yazmadan bile bir sürü mesajı kolayca gönderebilir. Sanal asistandan bir WhatsApp göndermesini istemeniz yeterlidir, arkasından işiniz yapılacaktır.

Android akıllı telefon kullanıcıları ileti göndermek için Google Asistan’ı kullanabilirken, iOS kullanıcıları Siri’yi kullanarak WhatsApp mesajları gönderebilir. Bu, meşgul olduğunuzda yada ileti yazacak durumda olmadığınızda, sadece gene de ileti göndermeniz gerektiğinde ileti göndermenin uygun bir yoludur.

Hatta dijital asistanlardan mesajları sizin için okumalarını isteyebilir, sadece sanal asistan, asistanın işinizi yapmasını istiyorsanız vermeniz ihtiyaç duyulan belirli bir izin isteyecektir. Telefonunuzun bildirimlerine erişim izni vermeniz gerekecek.

Bunun için Google, “mesajlarınızı, takvim etkinliklerinizi ve öteki mühim bilgilerinizi duymak için Google uygulamasının bildirimlerinize erişmesine izin verin” yazan bir ileti görüntüler. Merak etmeyin, bunu istediğiniz süre ayarlardan değiştirebilirsiniz. Tek yapmanız ihtiyaç duyulan ayarlarda Bildirim kısmına gitmek ve Google için bildirim erişimini dönem dışı bırakmak.

Ekspres Premium’un En İyisi

Ödül
VIP kültürüne mi, siyasi kan davasına mı?  Pencap hükümeti emirleri kavgayı karıştırdıÖdül
Şok olmasına rağmen neden Microsoft'un Surface Laptop Studio'ya aşık oldum?Ödül
Gecikme cezaları, haftalık maaş kesintileri: Hayat 10 dakikalığına daha riskli hale geliyor...Ödül

Şimdi, WhatsApp’ta yazmadan ileti göndermek istiyorsanız, Google Asistan’ın yardımıyla iyi mi ileti gönderebileceğiniz hakkında daha çok data edinmek için okumaya devam edin.

WhatsApp: Yazmadan iyi mi ileti gönderilir?

Aşama 1: Ilk olarak, yalnızca “Hey Google” yada “Ok Google” diyerek çağıramıyorsanız, akıllı telefonunuza Google Asistan uygulamasını yüklemeniz gerekir. Android telefonunuzda yada tabletinizde Google Asistan’ı etkinleştirmek için Ana Sayfa düğmesine dokunup basılı da tutabilirsiniz.

Adım 2: Yükledikten sonrasında “Aç” düğmesine dokunun ve “Hey Google” deyin.

Aşama 3: Bundan sonrasında dijital asistan size yanıt verecektir. Peşinden “XXXX’e (isim) WhatsApp mesajı gönder” kabul edebilirsiniz. Ileti göndermek istediğiniz kişinin adını belirtmeniz gerekir.

4. Adım: Google Asistan hemen sonra size mesajda nelerin belirtilmesi icap ettiğini soracaktır.

Adım 5: Sanal asistan hemen sonra mesajı yazacak ve gösterecektir. Asistan, mesajın gönderilmeye hazır bulunduğunu söyleyecektir. Bundan sonrasında, “Tamam, gönder” demeniz yeterlidir. Peşinden mesajınız iletilecektir. İkinci kez, asistan mesajı direkt gönderebilir.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy