Yeni bakanlardan teşekkür mesajı – Son Dakika Haberleri

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bakanlık görevini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine verdiğini hatırlatarak, bugüne kadar tüm bilgi, birikim ve birikimleriyle ülke ve şehirler için çalışacaklarını belirtti. Şimdiye kadar var.

Türkiye’nin büyüme döneminde Türk asrında aşkla çalışacaklarını ifade eden Özhaseki, “Afetteki kardeşlerimize söz verdiğimiz gibi evlerini en kısa sürede teslim edip, kentsel dönüşümle İstanbul’u ve Türkiye’yi güvenli bir yer haline getireceğiz. 2053 vizyonumuz doğrultusunda şehirlerimizi yeşil dönüşümle dönüştüreceğiz.” Türkiye’nin Asırlık şehirlerini birlikte inşa edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımıza nezaketinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Yeni kabinemizin ülkemiz, milletimiz ve coğrafyamız için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından 26 Ekim 2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İstanbul’a atandığını hatırlatarak, “Bu akşam Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip’in yüksek yetkileri ile İçişleri Bakanı olarak atandım. Erdoğan, anlayışı ve takdiri için Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum.


“Vatanımız ve milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz”

Yeniden Kültür ve Turizm Bakanı olarak atanan Mehmet Nuri Ersoy, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Yeni kabinemizi tebrik ederim. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi Milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz.”

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada kendisine zor bir görev verildiğini söyledi.

Başta öğretmenler olmak üzere idareciler, idari personel, özel eğitim kurumları, öğrenciler, veliler ve diğer paydaşlarla birlikte yeni Türk yüzyılının inşası için omuz omuza ve gönül gönüle çalışacaklarını belirten Tekin, “Bir kez daha Sayın Cumhurbaşkanımıza, güvenini ve desteğini her zaman hissettiğim kişiye şükranlarımı sunuyorum. Allah yardımcımız olsun” dedi.

Yeniden Sağlık Bakanı olarak atanan Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımızın inisiyatifiyle yeni kabinede Sağlık Bakanı görevini üstlenmiş bulunuyorum. Kendilerine güvenleri için teşekkür ediyorum. Bunda Görevim süresince aziz milletimize hizmet etmeyi hayatımın en büyük gayesi olarak göreceğim.Benim sorumluluğum milletimiz kadardır, büyüktür.” açıklama yaptı

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy