Erdoğan tüm dünyaya seslendi! Gazze için “eylem” çağrısı: Artık somut adımların atılması gerekiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’in Gazze’de uyguladığı zulme sert tepki gösterirken, eylem talebiyle tüm dünyaya seslendi.

“ONLAR SADECE ÇOCUK DEĞİL, GAZZE’DE ÖLDÜRÜLEN ÇOCUKLAR”

Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

“Uluslararası Çatışma Mağduru Masum Çocuklar Günü’nde, 7 Ekim’den bu yana Gazze’de 15 binden fazla çocuğun barbarca katledildiğini üzüntüyle anıyorum. Gazze’de sadece çocuklar ve bebekler değil, insanlık da katlediliyor. Ne yazık ki dünya bu sınavı geçemedi.

BM’YE VE TÜM DEVLETLERE ÇAĞRI: Somut ADIMLAR ATILMASI GEREKİYOR

Bu özel günü ilan eden Birleşmiş Milletler’i, Gazze’deki masum çocukların aylardır bombalarla katledilmesine karşı somut bir adım atmaya ve dünyanın 5 kişiden büyük olduğu bilinciyle hareket etmeye çağırıyorum. Tüm devletleri Gazzeli çocuklarla birlikte insanlığın onur ve haysiyetini korumaya, kontrolden çıkan İsrail barbarlığına karşı net bir tavır almaya çağırıyorum.

“Türkiye Gibi Biz de Elimizi Uzatmaya Devam Edeceğiz”

Türkiye gibi dünyanın herhangi bir yerinde, özellikle Gazze’de bir mazlum, mağdur ya da yabancı varsa; Nerede çocuklar öldürülürse, nerede açlık ve yoksullukla sınanırsa, daha adil bir dünyanın mümkün olduğu inancıyla elimizi taşın altına koymaya ve çalışmaya devam edeceğiz.Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Anayasa Mahkemesi'nden birbiri ardına kritik kararlar!  TRT Genel Müdürü kamu çalışanlarının en yüksek maaşını alamayacak: Rektör, memur, vali yardımcılarının atamaları...Anayasa Mahkemesi’nden birbiri ardına kritik kararlar! TRT Genel Müdürü kamu çalışanlarının en yüksek maaşını alamayacak: Rektör, memur, vali yardımcılarının atamaları…
3 ilde orman yangını!  Ekipler seferber oldu3 ilde orman yangını! Ekipler seferber oldu
Sıcaktan bunalanlara müjde! Sıcaktan bunalanlara müjde! “İstanbul ve İzmir rahat uyuyacak”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir