Türkiye ile Tanzanya arasında 6 anlaşma imzalandı

Türkiye Cumhuriyeti ile Birleşik Tanzanya Cumhuriyeti Arasında Yatırımın Teşviki ve Kolaylaştırılması Konusunda İşbirliğine İlişkin Mutabakat Zaptı, Yatırım Ofisi Başkan Yardımcısı Zeynel Kılınç ve Tanzanya Yatırım Merkezi Genel Müdürü Gilead Teri tarafından imzalandı.

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yurtdışı Türkler ve Müttefik Topluluklar Başkanlığı ile Zanzibar Milli Eğitim ve Mesleki Eğitim Bakanlığı Arasında Yükseköğretim Bursları Alanında İşbirliğine İlişkin Mutabakat Zaptı Cumhurbaşkanı Abdullah Tarafından İmzalandı Yurtdışı Türkler ve Müttefik Topluluklardan Eren ve Zanzibar Eğitim ve Mesleki Eğitim Bakanı Lela Muhamed Mussa katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile Birleşik Krallık Milli Eğitim, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı Arasında Yükseköğretim Bursları Alanında İşbirliğine İlişkin Mutabakat Zaptı Tanzanya, Eren ile Tanzanya Dışişleri ve Doğu Afrika İşbirliği Bakanı Ocak Yusuf Makamba tarafından imzalandı.

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Müttefik Topluluklar Başkanlığı ile Birleşik Tanzanya Dışişleri ve Doğu Afrika İşbirliği Bakanlığı Arasında Diaspora Politikası Alanında İşbirliğine İlişkin Mutabakat Zaptı imzalandı Eren ve Makamba’nın da imzası var.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri ile Birleşik Tanzanya Cumhuriyeti Belge ve Arşiv Yönetimi Dairesi Başkanlığı Arasındaki İşbirliği Protokolü, Devlet Arşivleri Başkanı Prof. Dr. Uğur Ünal ve Bakan Makamba tarafından imzalandı. .

Türkiye Cumhuriyeti Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı ile Birleşik Tanzanya Cumhuriyeti Eğitim, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı Arasında Yükseköğretim Alanında İşbirliğine İlişkin Mutabakat Zaptı, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar ve Bakan Makamba tarafından imzalandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir